| ClaraMC a întrebat:

Buna seara! Am mai scris demult pe grup, m-ați ajutat și va mulțumesc.Va scriu cu rugămintea de a-mi oferi sugestiile voastre în legătură cu situația mea în privința relației de cuplu. Vorbesc de câteva săptămâni cu un bărbat, ne-am și văzut și am vorbit ce ne dorim. Ne înțelegem bine insa el
a ieșit de curând dintr-o relație.Eu știu că nu-i e ușor și că ar fi cel mai bine sa nu ne grăbim intrând într-o relație, fiind amândoi de acord cu asta. Problema este că el s-a cam îndepărtat, ne scriem mai rar. Eu am simțit sa mă îndepărtez și eu, am putea discuta multe însă nu vreau doar eu sa inițiez conversații, ca și cum el nu ar mai avea ce să-mi spună. Ținând seama de faptul că am discutat despre posibilitatea unei relații, as vrea sa știu sugestii, ce sa fac in continuare?! Voi ce ați face dacă ați fi în situația asta? Va mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| SuperFata a răspuns:

Având în vedere ca sunteți la imceput, ar fi trebuit sa meargă ca pe roate, dar, din ce spui, nu e asa. Părerea mea este ca îți pierzi vremea cu el. Nu cauta, nu aștepta, etc. El sigur conversează și cu altele și de aceea nu vorbește cu tine. Pleacă și cauta un bărbat dornic sa te aibă mereu și pune- te pe primul loc. Dacă e asa scum, gândește- te cum va fi în timp. Toate meritam atenție și iubire necondiționata. Nu - i mai găsi scuze ca ' suferă ' iubeste- te tu pe tine și lasa- l sa își adune gândurile el cu el.
Viata e scurta și trebuie trăită cum vrem!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Un barbat care a iesit dintr-o relatie are nevoie de timp.Si nu neaparat un barbat,ci si o femeie,orice om!
Pana reuseste sa depaseasca despartirea,pana isi regaseste din nou echilibrul,dureaza.
Probabil ca il simpatizezi si iti place,dar sfatul meu este sa nu presezi situatia deloc.
Nu te grabi,lasa lucrurile sa vina singure,daca e sa vina.
Daca nu, nu-ti imagina ca ai pierdut ceva, dimpotriva, ti-ai pastrat linistea si nu te-ai trezit implicata in cine stie ce povesti cu foste care poate vor sa revina, dar el inca nu e hotarat si nu stie ce sa faca si tu il intelegi si ce bine ca esti langa el sa-l sfatuiesti...nu intra intr-o asemenea poveste!
Nu te simti obligata sa deschizi discutii si sa initiezi conversatii. Daca el nu e bine si se tine deoparte,da-i timpul necesar,de-ar fi si-o viata, nu stim ce-i in mintea lui, nu?
Ai rabdare, lucrul bun intotdeauna intarzie.
Traieste-ti viata ta linistita si frumoasa, in care poate sa intre numai cel care-ti aduce intotdeauna zambetul pe buze si bucurie in suflet!
Si alege-l bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

El sigur mai are sentimente pentru fosta, in cazul acesta nu merita sa te stresezi, cauta ti pe cineva care nu este cu nimeni. Si o sa fie cu tine, ca acesta degeaba va fi cu tine dar inima este la fosta, el pe aia o vrea nu pe tine.Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, el nu s-a idepartata deloc de tine, doar face ce trebuei si ati acceptat de comuna cord amandoi, a nu va grabiti... nu asta a fost intelegerea voastra?
Da-i pace si scrii-i odata la 2-3 saptamani fara sa-l presezi, fara sa-l interoghezi si fara sa intervii cu intrebari fara importanta.
Daca simte ceva pentru tine si te vrea in viata lui, iti va scrie el mai des, sau te va cauta.
Daca nu-ti conveneau conditiile lui, nu acceptai si ai fii putut sa-i spui clar acest lucru.
Dar acum nu face sens sa vii aici, cu chestii de parca nu ai inteles ce deja ai acceptat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a terminat totul pentru el din momentul ăsta - el s-a cam îndepărtat, ne scriem mai rar

| paul123paul123 a răspuns:

Du-te si roaga-te la Dumnezeu sa te ajute

| ClaraMC explică:

Mulțumesc pentru ajutor.Nu mi-a mai scris și am încheiat astfel, e cel mai bine că s-au încheiat totul. Deși mă simt singura îmi văd de activitățile mele.