| mariaantaoneta a întrebat:

Buna TPU! Am nevoie de un sfat.
Recent am intalnit intr-o tabara de vara la care am participat o fata super de treaba. Ne intelegem bine. Cred ca o plac. Problema ar fi ca ea este din alt judet si ar fi destul de greu sa intretinem o relatie la distanta. De asemenea, nu stiu sigur daca ma place si ea inapoi si daca ar fi dispusa sa fim impreuna. Ne scriem zilnic si din unele mesaje pe care mi le trimite ar parea ca ma place, dar din nou, nu stiu inca.
Partea interesanta vine acum: in aceeasi tabara am aflat ca o tipa de la mine din clasa ma place. Mi-a scris chiar o scrisoare de dragoste pe care am apreciat-o foarte mult. Ea e mai timida, dar e mult mai in genul meu. Eu chiar as dori sa o cunosc mai bine, doar ca mi se pare ca nu vrea sa vorbeasca cu mine sau ii e teama. Am incercat sa initiez conversatii, dar nu au durat prea mult pentru ca niciodata nu am fost doar eu cu ea.

In concluzie, ce ar trebui sa fac? Sa incerc o relatie la distanta cu o fata care nu stiu sigur daca ma place sau sa incerc sa o cunosc pe cealalta tipa, mai in genul meu si sa incerc sa fiu impreuna cu ea?
Accept orice fel de sugestii.

Multumesc anticipat, ofer si funda.

Răspuns Câştigător
| anonimuIl a răspuns:

Cu colega de clasă poți să fi împreună zi de zi și la școală și după ore, cu cealaltă din alt județ nu poți.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile intre fetite sunt normale si se pot face cu usurinta si prin mesagerie, skype, online.
Bineinteles ca poti fi prietena cu 2-3 fetite in acelasi timp.

| Goete a răspuns:

Maria, si aceasta fata e lezbiana? Altfel nu prea ai sanse

| anonimuIl a răspuns:

Cu fata din clasa ta să rămâi.