| Thesuoergirl02 a întrebat:

Bună seara, am nevoie de ajutor.
În urma cu 2 zile am făcut sex cu iubitul meu NEPROTEJAT.
Înainte de sex și-a dat drumul și după s-a șters după care am făcut sex. În momentul în care a simțit ca vine el și-a scos-o și si-a dat drumul intr-un șervețel. S-a șters și am continuat a 2 tura. A 2 tura a fost tot asa. Când a simțit ca-i vine a scos-o și s-a șters. După contact am mers la baie și m-am spălat /șters.

Este riscul sa rămân insarcinata?
Va rog ajutati-ma

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista riscul sa ramai gravida, chiar din plin, cu conditia sa fii in perioada fertila.
Baiatul a avut tot timpul sperma pe tractul urinar, care s-a scurs involuntar in vaginul tau, imediat cum l-a reintrodus la partida urmatoare. Ștersul penisului nu ajuta la nimic, fiindca spera raamne pe teava, la interior. Nici urinarea ta nu ajuta, ca nu ramai insarcinata prin uretra, prin care faci pipi, ci prin vagin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este categoric DA, insa NUMAI in cazul in care in acel moment (in urma cu 2 zile) ciclul tau menstrual a fost in PERIOADA FERTILA.
Dupa ejaculare intotdeauna ramane o anumita cantitate de sperma in interiorul uretrei care se poate elimina doar prin urinare, sau se scurge in mod natural din uretra in decurs de circa 3-4 ore in cazul in care barbatul NU urineaza.
In cazul tau sexul care a urmat dupa ejaculare, a reprezentat in realitate un sex neprotejat cu ejaculare continua de sperma pe toata durata actului sexual, fiindca din uretra penisului sperma ramasa dupa ejaculare se scurge/prelinge insesizabil dar absolut sigur. Depinde de norocul sau de ghinionul tau de a fi fost sau de a NU fi fost in perioada fertila a ciclului menstrual in urma cu 2 zile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, sansele de a ramane gravida sunt foarte mari.

| Sofer a răspuns:

Nu ai menționat dacă a urinat după fiecare ejaculare. Cei drept poți rămâne însărcinată.

| Anonimfath555 a răspuns:

Sunt șanse, da, dacă erai în perioada de fertilitate ridicată

| Thesuoergirl02 explică (pentru Anonimfath555):

Țin sa mentionez ca era prima data
Ce înseamnă fertilitate ridicata?

| Anonimfath555 a răspuns (pentru Thesuoergirl02):

Este o perioadă în care sunt șanse mari să rămâi însărcinată, o poți calcula doar dacă ai ciclu regulat