| Thesuoergirl02 a întrebat:

Am nevoie de un răspuns de la cineva, va rog fără glume.
În data de 16 am întreținut primul meu act sexual cu prietenul meu.
Țin sa menționez ca am un ciclu neregulat și nu știu dacă eram în perioada de ovulație dar după socotelile mele, nu eram.
Ma rog. Am făcut-o neprotejat, când a simțit ca ii vine, a scos-o și s-a terminat intr-un șervețel după care s-a șters cu un șervețel umed, am continuat a 2 tura după ce i-am făcut oral, a 2 tura tot asa a fost, când a simțit ca-i vine s-a terminat intr-un servetel. După m-am dus eu la baie și m-am șters, am observat ca am sângerat fff puțin.
Dupa vreo 44 de ore am luat escapelle.

Credeți ca este șansă de a ramane însărcinată?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul tau menstrual are caracteristica principala de a fi mereu NEREGULATA, in astfel de situatii este cu totul imposibil sa se poata formula un raspuns care sa fie si obiectiv si mai ales sa fie catusi de cat corect. In cazul in care ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT, femeia respectiva are posibilitatea sa poata determina si stabili cu maxima precizie ziua de incepere si cea in care se termina perioada fertila prin efectuarea unui TEST DE FERTILITATE si OVULATIE facut inainte de a incepe actul sexual
https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/
In prospectul insotitor al testului, este indicat modul in care se efectueaza testul si cum se citeste rezultatul.
Ati procedat absolut IRESPONSABIL atat in privinta modului de a intretine acte sexuale concomitente fara ca barbatul sa URINEZE inainte de a fi intretinut urmatorul sex dupa ejacularea spermei, cat si in privinta folosirii pastilei contraceptive (de a 2-a zi) fara a fi efectuat un test de fertilitate inainte sau imediat dupa ce s-a terminat partida sexuala.
In cazul descris probabilitatea sa se fi putut forma o sarcina se poate aprecia ca fiind foarte mica insa NU si cu totul imposibila in cazul in care pastila de a 2-a zi a fost folosita DUPA ce s-ar fi produs intre timp procesul de OVULATIE in decursul celor 44 de ore care au trecut dupa terminarea partidei de sex si momentul administrarii pastilei. Totul depinde de cat esti de NOROCOASA sau de GHINIONISTA. Multa sanatate!

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!