| AilynTao25 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi, va rog. Recent am inceput o relatie cu un baiat, insa lucrurile nu sunt tocmai perfecte. El vine dupa o relatie de 5 ani, iar eu dupa perioada de 4 ani in care am tinut foarte mult la un baiat. Am zis totusi sa incercam, insa cateodata ne este foarte greu. El este genul de baiat indiferent, nu isi arata sentimentele fiindca in cealalta relatie a fost foarte ranit, usor mijtocar mai ales cu mine ptc stie ca ma supar repede big grin si nu este genul sa dea tot timpul msj sau sa sune, insa are momente cand este adorabil ♥ Eu sunt opusa lui, am inceput sa ma atasez de el si nu ma sfiesc sa ii arat asta, si observ sa ii si place sa se simta iubit, insa eu ma supar foarte des pe el, simt ca nu am incredere in el, as vrea sa fie si el mai comunicativ si sa imi demonstreze ca sunt cateva sentimente acolo si pentru mine puppy dog eyes Credeti ca exagerez? Credeti ca ar trebui sa incerc sa fiu foarte calda si iubitoare, tocmai pentru a-l apropria de mine? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| trance04 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa va acordati timp, sunteti la inceput de relatie amandoi si este normal sa observi unele chestii la el si probabil el la tine care cu timpul se vor pierde, aveti incredere unul in celalat si lasati aceste nimicuri deoparte, vei vedea mai tarziu ca iti faceai griji degeaba

5 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Stiu ca e greu. Dar faceti amandoi tot posibilul sa mearga. Nu fortati totusi!
Fi asa cum esti tu. FI TU!
Arata-i ca se poate baza pe tine, si atunci se va apropia de tine. Incetul cu incetul va fi mai bine, sau nu. Iti vei da seama daca are rost sau nu sa continui. Tu stii ce simti.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand doi tineri incep o relatie fara sa fie indragostiti reciproc, atunci ei nu pot avea pretentie la o relatie "perfecta".

| AilynTao25 explică (pentru neutrino):

Eu ma indragostisem de el de cand incepusem sa stam in aceeasi gasca si cred ca si el a simtit ceva pentru mine, deoarece toti prietenii imi spuneau ca el nu vrea sa se mai implice intr-o alta relatie si uite ca totusi s-a implicat big grin

| Danysan a răspuns:

E si normal sa te comporti asa. Unele persoane dupa o realtie de lunga durata se implica foarte greu intr-o alta relatie, sunt reticenti la a mai baga sentimnete si a-si exprima iubirea.Trebuie sa ai incredere in el si incerca sa-l faci sa inteleaga ca nu e toata lumea la fel.Nu cred ca e normal sa faci numai tu gesturi intr-o realtie pentru ca el e baiat si ar trebui sa demonstreze acest lucru daca isi doreste sa te aiba langa el.Sti in mometu in care unu se ofera pentru realtie cu tot ce are si celalalt nu face nimic apare indignarea si o raceala si din partea celui care odata era deschis.Comunicarea e chei orice relatii.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Intalniti-va mai des si fata in fata arata-i dragostea daca nu prea da mesaje sau telefoane. Cam atat de zis. Succes!