| AlexandraHadarean123456 a întrebat:

Am intalnit un baiat acum o luna pe internet, el stie cum arat eu si eu stiu cum arata.Am vorbit prin microfon pe skype, dar nu era de ajuns.
Au trecut 2-3 zile cand nu am mai vorbit deloc,pentru ca el lucra zi si noapte. Apoi,el a inceput a ma baga in seama si atunci ma indragosteam mai mult si mai mult.E glumet tipul, si are gusturi in muzica.
Faptul e ca, m-am indragostit de el prea tare si se vede ca am sentimente adanci.Imi este dor de el aproape in fiecare zi.Eu vreau sa il bag in seama, dar dupa aia nu mai zice nimic.Este genul de persoana foarte tacuta, te intreaba ce faci si dupa aia tace.Si daca ii trimit un mesaj trebuie sa astept vreo 1-2 ore.
Credeti ca nu este interesat in mine,sau are deja o prietena? O fi prea ocupat?
Eu il respect, nu sunt genul de fata care sa arunce ochii dupa un baiat cu bani, sunt banii lui si sunt banii mei.Nu exagerez cu mesajele, incerc sa fiu cat mai aproape de el, inseamnand ca vreau sa vada ca il iubesc...defectul meu aici,este faptul ca sunt foarte rusionoasa,si nu vreau sa creada ca sunt nebuna dupa el.
Incerc sa ma controlez din adins,astept fiecare ora, minut, zi pentru un mesaj.Cand ma trezesc,imi bate inima foarte tare gandindu-ma la el,si noaptea numai la el ma gandesc si sunt suparata.
Zilele astea nu am prea vorbit,fata de cele trecute.
Prietena mea mi-a trimis un mesaj ieri,ca cica "ea nu vorbeste cu mine pana nu ii zic eu ceva,deci nu este nici un motiv cu care sa incepem o conversatie" asta fiind spusele lui pentru mine.Ea a intrebat de mine, si ma simt prost acuma. Poate ii fac capul calendar baiatului.

Credeti ca merita sa lupt?
Eu vreau sa il uit, eu vreau sa merg mai departe...nu stiu ce sa zic, ce sa fac.Am mai intalnit baieti, dar nu a tinut tot din cauza mea, nu ii prea bagam in seama.Nu am mai avut o relatie, si imi pare rau.
Credeti?
Eu cred ca nu.
Parerea voastra conteaza

3 răspunsuri:
| alina6344 a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci mari sperante daca ati vorbit doar pe internet. Si gandeste-te mai bine, nu cred ca il iubesti daca vorbiti doar pe Skype si pe Facebook. Daca nu iti raspunde la mesaje si nu aveti subiecte de discutie, inseamna ca nu e persoana potrivita si nu ai de ce sa suferi.

| neutrino a răspuns:

Ciudat mod de gandire pentru o fata de...20 de ani. Sigur nu ai 13 ani?

| Demonull a răspuns:

Valeu ce lung..nu am avut rabdare sa citesc tot dar am vazut esentialul.baiat net si dragoste.las-o asa vezi de treaba ta ca o sa te usture dupa...