| Florennce a întrebat:

Sa incep : am iubit un baiat foarte mult timp, aproape un an. Cand am aflat ca desi mie mi se parea ca ma place si era dragut cu mine, el iubea de fapt alta fata. Atunci, am auzit ca in tot acest timp alt baiat m-am placut. Ne cunoastem de mici.Il vedeam ca vorbeste cu mine, ca se poarta frumos insa nu prea am dat importanta acestor lucruri deoarece il consideram doar un bun prieten cu care am petrecut multe momente amuzante. Acum, am inceput puuutiin sa ma atasez de el, sa ii dau importanta si sa vorbim.
Cu catva timp in urma, il bagam in seama pe mes, sau cand ne intalneam intamplator undeva, stiind ca ma place si astfel vroiam ca sa se simta si el un pic bine chiar daca placeam pe altcineva...Acum nu stiu ce sa fac, credeti ca merita sa ma atasez in continuare de el? Simt ca...simt ca un sentiment mai profund a inceput sa incolteasca in inima mea fata de elhappyFunda

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Este foarte frumos ca te-ai atasat de el in felul ala,nu exista intrebarea,,credeti ca merita sa ma atasez in continuare de el" pentru ca nu tu decizi de cine te atasezi,tu decizi alte lucruri,asta decide inima,pe cine iubesti, simpatizezi, de cine te atasezi.Depinde,eu sunt o persoana care este foarte mult bazata pe umor,vazand acele,,momente amuzante" din intrebarea mea,raspunsul meu ar fi clar: DA! Dar acum depinde de sufletelul tau ce decide. Daca iti este prieten bun,si te intelegi cu el,de ce nu? Poti incerca,dar ai grija,daca vei fi impreuna cu el,sa nu-ti fie gandul la celelalt baiat,de care ti-a placut aproape un an,pentru ca asta se observa[un baiat observa foarte usor unde ti-e gandul cand sta cu tine.]. Daca il iubesti[conditia suprema si eterna], de ce nu? Sunteti prieteni de mici, va intelegeti bine.este okay din punctul meu de vedere.Inima ta are ultimul tau cuvant de spushappy.

4 răspunsuri:
| sofia_8041 a răspuns:

Pai daca ai inceput sa simti ceva fata de el de ce sa nu continui... daca si el te place o sa puteti avea o relatie frumoasa.Nu strica sa incerci mai ales ca la cel pe care-l placi nu cred ca mai ai vreo sansa.

| MusicLover a răspuns:

Pai, da poti sa te atasezi de el mai mult si pana la urma ( cine stie? m) poate veti deveni chiar iubiti. spune-i ca te simti atrasa de el si intreaba-l daca si el simte asta happy

| Măduleţu a răspuns:

Poi ar trebui şă te ataşezi de el pentru că, acest băiat ţine la tine, chiar dacă nu e cel care ai vrut uh happy.(Fundă big grin? )

| chocolatemuffin a răspuns:

''simt ca un sentiment mai profund a inceput sa incolteasca in inima mea fata de el'' wow asta o fost adanca rau de totlaughing
nu te supara dar chiar esti distractivabig grin