| Hoodooista123 a întrebat:

Credeti ca ar merge o relatie dintre o persoana calda si iubitoare si alta care e seaca si rece in iubire? Sau ar trebui ca acea persoana sa isi gaseasca pe altcineva mai potrivit?

6 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Unele persoane nu au aceasta calitate, sunt in general mai agresive si au alte interese, unele persoane sunt mai reci deoare ce au avut neplaceri in relatiile anterioare si unele persoane nu stiu sa isi exprime iubirea. Daca aceea persoana face parte din prima categorie, categoric nu merita, este timp pierdut!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Merge, dacă una se încălzește și alta se răcește. Sau să își cumpere aparat de aer condiționat.

| Eireann a răspuns:

Trebuie respect din ambele parti. Eu sunt de parere ca nu exista retete valabile universal, totul depinde de fiecare persoana. Este un compromis care trebuie facut de ambele parti - cea calda si iubitoare trebuie sa inteleaga si sa accepte ca nu va avea parte de aceeasi afectiune, cea mai distanta si rece trebuie sa accepte ca va trebui sa ofere afectiune in plus fata de cat ar face de obicei. In general nu e un compromis usor. Eu nu as accepta fiindca sunt nesigura pe mine si am nevoie de multa afectiune si tandrete din partea partenerului.

| lorix a răspuns:

Daca ea este cea calda si el cel rece atunci da, parerea mea este ca au sanse. In schimb daca este opusul ea nu-l va respecta pe el. Ca femeia sa poata iubi trebuie ca mai intai sa respecte, deci invers nu ar avea sanse sa reziste.

Mai conteaza si in ce fel este el rece. Poate sa fie o fire mai rece, dar sa tina la ea. De ex. barbatul meu este o fire rece in general cu restul oamenilor dar mie imi arata si cealalta fata a monedei. Ma iubeste mult si mi-o arata mereu.

| RavenNymph a răspuns:

Cred că fiecare ar trebui să își găsească pe altcineva. Cel mai probabil persoana caldă și iubitoare va ajunge să dea mult de la ea, din iubire pentru partener. Nu cred că ar fi o relație sănătoasă.

| UnGalago a răspuns:

Bună! Oamenii sunt schimbători. O persoană rece, dacă primește dragostea și înțelegerea de care are nevoie, e posibil să devină caldă, iar o persoană caldă, dacă se sacrifică prea mult, poate deveni rece.
Ideea e că, în orice relație, indiferent de cum sunt partenerii, amândoi sacrifică ceva. De regulă, unul o face mai mult. În cazul expus de tine este probabil ca partea care sacrifică mai mult să fie cea iubitoare și caldă, pentru că se va lovi de multe bariere. Depinde cât este dispusă să sacrifice... Desigur, și cea rece va sacrifica, pentru că lumea sa sobră va fi zguduită.
Din nou, schimbările sunt posibile. Acum depinde de oameni, de cum sunt ei și ce vor, de ce gândesc și de experiența de viață.
Succes!