| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!
Am nevoie de un sfat din partea dumneavoastră
Știu, e absurd sa fac aceste întrebări aici dar eu nu beneficiez de comunicarea familiei.Am doar un părinte de parte masculină și sunt fata, nu pot discuta asta cu el.
Am 19 ani.
Mi-am început viața sexuală de la 15 ani, asta fiind una din cele mai mari greseli din viața mea…
Țin sa Menționez ca nu a fost forțat sau alte chestii de genul.(a fost din curiozitatea mea de adolescenta prostuță și influențată)
Am avut 2 parteneri.iar acum de 6 luni nu mai am niciun contact
Nu mai simt sa fac asta,ma simt defecta.
Nu am simțit nimic niciodată in partea sexuală, decât la stimularea clitorisului câteva secunde și atat…
Ce credeți ca poate fi…?
Poate ma puteți ajuta cu un sfat, e bine primit de la un om mai cu experiența pot zice!❤️
Va mulțumesc!
O seara frumoasa.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si fa-ti investigati medicale la un cabinet gineocologic, ca nu putem ghici ce boli si probleme ginecologice poti avea tu, dar cu o viata sexuala inceputa atat de devreme.
Sanatate multa!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Diana, am vazut ca intrebarea ai pus o anonim in fine sper ca tu esti cea care a pus intrebarea, referitor la intrebarea pe care ai pus o nu esti defectă asa cum ai tras gresit concluzia iar Violeta mai mult te a bagat in ceață ca sa zic asa decat sa te ajute, prima problema ar fi ca ai inceput foarte devreme viata sexuala, ai spus ca nu beneficiezi de comunicare si ca ai doar un parinte respectiv tatal, mama ta numai sta cu voi? Ca cu ea rea bine daca puteai vorbi, referitor la cei doi parteneri pe care i ai avut de cand ti ai inceput viata sexuala ei nu te au ajutat cu nimic, nu au avut rabdare sa ajungi la orgasm cu ei ai obtinut orgasm prin masturbare, totul este la nivel de psihic acolo este marea problema de acolo pleaca teama si apare blocajul, sfatul pe care ti la dat Violeta este partial adevarat in sensul ca poti merge la un ginecolog sa te consulte sa constate doar ca numai esti virgina, dar adevarata problema nu o poate rezolva ginecologul, si bineinteles nici psihologul deoarece el ia bani pe sedinta dar vindecarea va depinde numai de tine asa o sa i ti spuna, trebuie sa cauti compania unor persoane mature unor femei care sunt sau au fost casatorite si sa te ajute cu sfaturi de incredere, este foarte greu ca nu poti vorbi cu mama ta ea ar fi unica care te-ar putea ajuta ea a trecut prin ceea ce treci tu acum a avut varsta ta demult si stie cum sa te ajute. Sanatate multa si numai fă sex cu oricine, cauta sa te casatoresti macar daca tot faci sex sa l faci alaturi de sotul tau, poate vei vrea sa ramîi insarcinata si atunci ar fi bine ca copilul sa aiba si mamă si tată. Este greu in ziua de astazi sa gasesti un baiat bun care sa te iubeasca sa te ajute sa depasesti greutatile pe care le ai. Sanatate multa.

| ania a răspuns:

AI fi mai fericita dacă pe viitor ai respecta planul Creatorului și ai face sex doar după căsătorie. Și i- ai cere iertare lui Dumnezeu pentru ce a fost și ai cere sa îți curateasca trupul și mintea de păcatul curviei cu sângele Mantuitorului Hristos.
Nu ești defecta, pentru a se busura cu adevărat de sex o femeie, trebuie sa aibă aprobarea constiintei, care are loc numai după căsătorie, sa o facă cu cineva care o iubește și e dedicat sa fie fidel, sa se simtă protejata, în siguranță, sa aibă încredere.

| mihai69 a răspuns:

Una e să nu ai chef de sex deloc, și alta să nu ai chef de "tăvăleală" insipidă cu parteneri nepotriviți / nepricepuți etc.
Dacă te masturbezi, simți plăcere?
Dacă da, atunci nu e nimic în neregulă cu tine; nu toate femeile au orgasm prin penetrare (sau reușesc foarte greu).
Dacă nu... poate ar fi util să te consulte un sexolog.

| Emma30555 a răspuns:

Nu simți plăcere, dorința? Poate te ar ajuta un psiholog, poate ai blocaje emoționale, sau poate nu ai întâlnit un băiat care chiar sa te atragă. Mie mi se pare imposibil sa ai doi parteneri și sa nu simți nimic, dacă era chiar asa nu prea puteai sa faci sex, cred ca te ar fi durut, deci cumva cred ca ți inhibi tu emoțiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei

Dă-mi un mesaj în privat

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Ultimul lucru pe care l-ai putea face e sa regreti ceea ce s-a intamplat, nu mai poti da timpul inapoi dar nu e niciodata timp pierdut pentru a-ti face un prezent si un viitor detasandu-te de consecintele faptelor tale din trecut, a fost si mai important e ca a trecut si ai invatat ceva.
Nu esti stricata absolut deloc si eu regret ca mi-am inceput-o la 13 ani, dar mai ma ajuta la ceva gandul in trecut? fugi si uita tot.

| IreneeDiana a răspuns:

Eronat răspuns dar mulțumesc.
"M-am stricat", am primit cel mai bun răspuns posibil straight face