| Alissia97 a întrebat:

Buna seara!
Am o intrebare cam ciudatica, va rog frumos sa nu radeti.
Sunt putin mai plinuta, asa este constructia corpului meu, unii baieti spun ca sunt sexy din acest punct de vedere pentru ca am forme.
Fata mea este cam de copil, nu este perfecta la modul ca am urme lasate de acnee.
Multi baieti ma resping si nu inteleg de ce, imi puteti da un sfat in acest sens?
Am 27 de ani.
Multumesc!

17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roaga- te lui Dumnezeu sa iti ghideze viata in asa fel incat sa găsesti barbatul care El stie ca e potrivit ca sot.
Nici sportul si dieta nu strica.

| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent ca forma corpului tau este mai robusta, tot poti sa slabesti, cu vointa!
Si se pare ca este o problema imensa daca toti baietii te resping... asta tragand un mare semnal de alrma, sa pui mana sa pierzi greutate, ca sa agati si tu pe cineva, ca ai deja o varsta inaintata.

Greutate corecta pentru o fata/femeie este 10kg mai putin decta inaltimea.
Exemplu: daca inaltime ata este de 1.67m tu trebuie sa ai 57kg.
Spor la slabit serios si cu siguranta intr-un an vor roii barbatii in jurul tau!

Uite aici o dieta ajutatoare, unde nu te infometezi dar cu care slabesti garantat:
https://www.facebook.com/groups/415182025589572

| Goete a răspuns:

Nu poti astepta sa te accepte toti baietii. Ici tu nu ii accepti pe toti, nu happy?
Important e sa ai incredere in tine si "sa te simti bine in pielea ta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris - Multi baieti ma resping si nu inteleg de ce, imi puteti da un sfat in acest sens?

Și ai scris - Am 27 de ani.

Pentru un bărbat de 28 - 30 de ani care arată cam așa ca ăsta.

https://i0.wp.com/femeide10.ro/wp-content/uploads/2016/08/image-1338.jpeg

În afară de femeile înalte și slabe îi mai plac și femeile plinuțe înalte cam în stilul ăsta.

https://www.mypurestyle.ro/......44819c.jpg

http://www.aradreporter.ro/wp/wp-content/uploads/2016/07/forme.jpg

Sau așa

https://sfatulparintilor.ro/wp-content/uploads/2018/02/femei-plinute.jpg

Acum la tine depinde cum ești

- înălțimea

- greutatea

Dacă nu ești cam ca alea din poze la formatul corpului NU te vor place bărbații cam ca ăla din poza cu bărbatul.

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

Fix formatul acela sunt primele doua poze.
Iar ca inaltime am 1.70.
Ce imi recomanzi?
Ma simt foarte ciudat ca omenii ma judeca dupa aspectul fizic.

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

Ce baiat pot alege?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alissia97):

Dacă ai 1.70 FĂRĂ tocuri și cu tocuri de 10 cm ai 1.80 poți avea TOȚI bărbații înalți de la 1.85 și cu mușchi și fără mușchi și frumoși.

Depinde doar de tine cum te îmbraci și pe unde umbli ca să te VADĂ ăștia.

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

Cum ma sfatuiesti sa ma imbrac?

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

In general ma imbrac modest, nu vreau sa par vulgara.

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

Am 1.70 cu tot cu tocuri, nu sunt asa inalta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alissia97):

Îmbracă-te cam cum este femeia asta. E nevasta mea și are 49 de ani în poza asta.

https://i.postimg.cc/t4vZWRCv/poza.jpg

Dacă tu la 27 de ani poți să arăți cam ca ea SIGUR vei găsi ce bărbat vrei chiar dacă ești mai plinuță.

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

Da, cam asa ma imbrac si eu. multumesc frumos!

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

Baietii din orasul meu sunt foarte pretentiosi, te judeca foarte mult dupa haine, aspect si comportament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alissia97):

Caută unul serios de 28 - 30-33 de ani prin cunoștințe, colegi de muncă, prieteni.

Lasă-i pe ăia de care spui că sunt pretențioși că ăia sunt niște RATAȚI TERMINAȚI.

| Alissia97 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am pe nimeni, sunt mai singuratica.
Cunosc oameni insa nu prea se baga nimeni.

| just4ubr2015 a răspuns:

Da nu esti grasuta esti bine facuta apetisanta si cu siguranta cu un sex appeal marit genul pisicuta blanda care zgarie rau

| Sfm08 a răspuns:

Ca fată, atât timp cât nu ai o față hidoasă, sau nu esti extrem de grasă, poti avea orice bărbat. Si chiar si astfel de fete își găsesc partener, doar că e cam la acelasi nivel.
Toată treaba e să ai rabdare si să nu te subestimezi fiindcă atunci il vei accepta pe primul care se dă la tine chiar dacă nu îți place că e urât, sau neghiob, violent, pierde bani la jocuri de noroc, etc.

Dacă ai un corp proportionat, cu forme, ești sexi pentru foarte mulți bărbați.

Socializează si ieși la întâlniri doar cu bărbați care ti se par ok.