| Simona_3986 a întrebat:

Buna TPU
am o mare nelamurire, eu de 2 luni folosesc anticonceptionale si trebuie a fac 7 zile de pauza am avut un raport neprotejat in perioada asta si inca nu mi-a venit menstruatia am 4 zile de intarziere, risc sa raman insarcinata? nu sunt protejata si in timpul pauzei?

3 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Esti protejata in timpul pauzei probabil organismul se acomodeaza incacu anticonceptionalele, e oreactie ce poate sa apara si din cauza antibioticelor citeste prospectul si vei gasi explicatii acolo

| Simona_3986 explică (pentru serendipity8300):

Am citit dar nu inteleg dc imi intarzie menstruatia sad

| serendipity8300 a răspuns (pentru Simona_3986):

Pur si simplu se mai intampla. E posibil sa-ti vina daca iei antibiotice de exemplu chiar daca nu e perioada de pauza. U continua sa le iei dupa schema data de doctor sau daca ai nelamuriri il poti intreba pe el.