| Elly7890 a întrebat:

Am o nedumerire:daca eu mai am 3 pastile de luat din blisterul de anticonceptionale logest si imi vine ciclul trebuie sa incep un nou blister si sa le las pe cele 3 (sa nu le mai iau)? mentionez ca este prima luna de cand le iau si ciclu nu este regulat.asa mi-a zis un doctor dar parca nu mi se pare ok.stiind ca se face pauza 7 zile.astept raspunsuri de la cei care chiar stiu

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sangerarea pe care o ai acum nu este menstruatia, este spottingul dat de hormonii din Logest. Termini tot blisterul, faci pauza 7 zile( in acest interval iti va veni menstruatia) si de abia apoi incepi un alt blister. Este total interzis sa jonglezi cu administrarea anticonceptionalelor, altfel decat ti-a zis medicul.

| Elly7890 explică:

Aha,mercihappyeu credeam ca e menstruatie ca curge putin de vreo cateva zile!