| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelămurire. Am fost la o ecografie generala iar acolo mi-a spus de o posibila sarcina de 2 3 saptamani. mentionez ca mi.a întârziat 1 saptamani ca am simptome de sarcina si ca mi.a dat elevit 1 si acid folic. nu am facut test se sarcina. Sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca esti insarcinata, odata ce la ecografie ti-a confirmat deja o sarcina de 2-3 saptamani. Felicitari!

| Elyelena2 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sa dea dumnezeu. multumesc mult

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura posibilitate de a obtine un raspuns cert, sigur si corect, consta in efectuarea unui test de sarcina al carui rezultat va fi in mod absolut sigur valid/valabil si corect fiidca ar fi efectuat dupa trecerea celor 8 zile de ''intarziere'' a menstruatiei. Nimeni, nici macar Mama Omida nu iti poate oferi in acest moment un raspuns cert si sigur. Multa sanatate!

| Elyelena2 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru răspuns

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca medicul care ti a facut ecograful crede ca e posibil sa fii gravida si ai simptome de sarcina printre care lipsa menstrei atunci nu vad de ce te ai indoi de asta. Fa si un test de sarcina eventual. Sarcina e inca prea mica pentru a fi detectata de ecograful abdominal dar peste circa 2-3 saptamani o sa se observe sacul gestational implantat in uter cu embrionul care se dezvolta.Numai bine