| Teodoraioana37373828 a întrebat:

Bună seara! Am o nelămurire legată cu un aspect mai intim.Împreună cu iubitul meu am făcut petting,el avea lenjerie intimă iar eu nu. Dacă la un moment dat s-a deplasat puțin lenjeria iar penisul lui a ieșit și mi-a atins zona intimă,se poate rămâne gravidă?(nu am avut niciodată un contact sexual cu penetrare)...El spune că nici nu a ieșit din lenjerie penisul lui, dar vreau să fiu sigură.Vă mulțumesc enorm pentru răspunsuri!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E grav daca nu cunosti asa ceva. Trebuie penetrare, iar sperma lui trebuie sa ajunga la ovulul tău. Cred ca vei intelege cam greu.
Ti-ar trebui putina informare despre cum poti ramane insarcinata.

| MarianWLF a răspuns:

Vaginul tau nu e o "gaura deschisa", nu intra nimic asa usor, daca faci baie nu te umplii de apa laughing
Acum iarta-ma ca glumesc, nu ai ce sa patesti, e ok.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Știi de ce e nevoie in primul rand pentru a apărea o sarcina? De sperma. Știi unde trebuie să ajungă sperma pe urmă?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar sa stii ca prin chiloti si petting este imposibil sa ramai gravida.

Fetita, pune mana serios pe carte si invata, ca esti mult prea mica sa te joci cu puta baietilor, care-ti poate aduce numai necazuri de care nici macar nu ai habar.

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, nu este posibil sa fii gravida.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu ramai însărcinată doar de la o atingere.
In primul rand penisul trebuie sa intre in vagin, fara protecție, abia atunci vorbim de o posibil sarcina, dar în cazul de față, exclus

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Am lasat niste linkuri. laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Daca e sa mă întrebi pe mine, mai rezonabilă mi se pare o invazie extraterestra decât ce vad eu acolo laughing

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Da, dar acele articole sunt revizuite de medici, prin urmare, ma gandesc ca problema nu are cum sa fie de natura atat de sf.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Eh,poate că nu, dar totuși

| VoidEternal a răspuns:

Înainte să puneți întrebări, daca nu vreți să căutați pe google, măcar căutați pe TPU. Sunt aici zeci de întrebări ca a ta, daca nu sute. Toată lumea s-a plictisit sa le mai dea răspuns. E anatomie de bază, mama ei de școală...
Sau încă nu ai ajuns la stadiul in care ai învățat despre reproducere?

| Fatwagienurse a răspuns:

Pune mana pe carte, lasa frecatul p****