| ravendem a întrebat:

Buna seara
Am o problema in viata de zi cu zi cu prietena
Suntem impreuna de putin timp dar totul a venit asa pe neașteptate i-am cunoscut părinții frații ea mia cunoscut părinții am facut sărbătorile impreuna la ea la mine. Toate bune ai frumoase

Partea nasoală este ca ea sa despărțit de ceva vreme de un tip pe care la iubit mult si este cumva in depresie. Are momente cand este pe alt film probabil suferă dupa acel băiat partea si mai nasoală este ca ea lucreaza cu el la același job si se vad zilnic

Imi mulțumește in fiecare zi ca ma comport foarte frumos cu ea si ca am răbdare cu ea in ceea ce priveste chestia asta... imi spune ca incearca sa uite toate chestile astea dar nu ii asa usor cum a crezut. Ma place ii place compania mea dar momentan ni mă iubește pentru ca inca nu a trecut peste acea despărțire am facut sex de câteva ori dar ea nu simte nevoia poate din cauza acestei depresii. O simt o fata care ii sincera si grijulie simt ca isi da interesul pentru această relație. imi scrie ma suna mereu mai des ca si mine dar na cum ziceam o vad si simt uneori dărîmată. Mia spus ca vrea sa ramana cu mine ai ca nu va mai fii niciodata cu acel băiat sa se împace..

Ce ar trebui sa fac sa ii ofer tot sprijinul si atentia mea in speranta ca timpul le va rezolva pe toate si poate va începe să mă iubească sau sa las balta totul?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Dragul meu, o femeie nu trecere a usor peste un break down, iar de obicei relatiile care apar dupa o despartire in cazul unei femei sunt..., pasagere. Totusi, o femeie dupa o despartire e evaziva, iar faptul ca i-ai cunoscut familia e un semn bun, se poate ca relatia voastra sa duca undeva, desi in rare astfel de cazuri se intampla astfel.
Nu-i pot citi mintea, dar ceva pentru tine simte, totusi inca nu a trecut peste ala si nu e indragostita de tine. Intr-un anume fel se foloseste de tine, emotional vorbind, femeiile dupa o desparire sunt disperate, vor cauta un tip care sa le consoleze, sa le dea atentie, atunci cand sunt mai vulnerabile, sunt mai periculoase..., dar nu iti vor intoarce asta la schimb, nu iti vor oferi afectiunea pe care o astepti. Pur simplu asta e mecanismul femei de-a trece peste o relatie esuata, la fel cum noi in aceleasi conditi avem tendinta de-a ne-o trage cu femei ieftine, noi ne consolam emotional prin sex, ele se consoleaza prin relatii pasagere. Poti ramane cu ea, poti sa o ajuti sa treaca peste tip, de fapt asta vei face cu siguranta, dar nu exista certitudinea ca nu se va plictisi de tine, ca de fapt tu esti ceea chiar are nevoie, cu alte cuvinte se poate ca dupa ce il uita pe fost sa nu se indragosteasca de tine, si sa iti de-a papuci. Dar cum am zis, v-ati cunoscut familia unui-altuia, in cate relatii pasagere se intampla astfel? Daca imi spune cineva asta, atunci iti spun si eu care sunt sansele ca relatia voastra sa mearga, daca e ceva cat de cat comun, las-o balta e o durere in fund, daca astfel de fenomen e ceva rar, inseamna ca ea ti-a acordat credit, deci ai sanse, cu femeia e ca la jocurile de noroc, ori ai, ori dai de dracu.

5 răspunsuri:
| Lory209 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i dai cele mai sincere sfaturi cand iti cere, si sa-i arati ca esti aproape oricand. In final vei vedea ca va aprecia totul.

| SG1995 a răspuns (pentru Lory209):

Si il va da la o parte, cel putin asta se intampla de cele mai multe ori, dupa o relatie de lunga durata, femeiile cauta relatii pasagere.

| Vanishgold a răspuns (pentru SG1995):

Cum voi nu sunteți toți la fel, nici noi nu suntem toate la fel. Nu poți generaliza și poate fata asta chiar s-a ars și nu-i mai trebuie altceva, vrea să rămână cu cel de acum, dar are nevoie de timp să se liniștească. Din ce a zis el, chiar pare că își dorește un nou început care să dureze.

| SG1995 a răspuns (pentru Vanishgold):

E un mecanism de adaptare, e ceva ce femeia face dupa ce iese dintr-o relatie instinctiv. Lasa-ma sa-ti explic, dupa ce termina o relatie, nimanui nu arde sa se implice in alta la modul serios, astfel ca voi cautati sa va resuscitati psiho-emotional prin relati pasagere, iar noi prin aventuri sexuale, in rare cazuri o relatie intermediara devine una de lunga durata sau permanenta. De asta i-as sugera userului sa nu isi faca mari filme.

| Vanishgold a răspuns (pentru SG1995):

Nu sunt de acord cu tine deloc! Pot exista excepții și dacă el e sceptic și nu se dedică relației, ea o să simtă și o să o rupă. A intrat in joc, să joace până ceva se întâmplă!