| CosminJump a întrebat:

Buna seara, am o problema legata de relatia care am avut-o cu fosta.
In luna August, relatia mea cu fosta a luat sfarsit, problema e ca nici in ziua de azi nu am trecut peste si ma doare mereu cand imi amintesc de ea (zilnic). La sfarsit la August am plecat in Italia la munca cu inca cativa prieteni. Acolo am aflat ca cel mai bun prieten al meu (si el era acolo cu mine) m-a tradat... vorbea cu ea pe la spatele meu, m-au mintit amandoi, m-au ranit. Cand am ajuns acasa in RO (11 Octombrie) mi-a zis ca-i da block pe wapp/fb si nu mai are nici o legatura cu el...cu timpul ne-am certat chiar daca eram despartiti (vreau sa mentionez ca, dupa ce ne-am despartit s-a cuplat cu altu si, si in zuua de azi sunt). Acum am vazut ca iara vorbesc ei ( fosta cu "cel mai bun prieten"), iara m-a mintit.
Mereu incerc sa trec peste, ma gandesc la orice modalitate de a trece peste dar degeaba, acum sunt intr-o relatie cu o fata dar degeaba, nu o pot uita si nu pot trece peste nici cum. Chiar daca m-a mintit, jignit etc. nu o pot uita. Nu am treaba ca e intr-o relatie (defapt ma doare putin), dar cand ma gandesc ca cel mai bun prieten al meu mi-a facut asta ma doare foarte tare (ma doare cand ma gandesc ca, intre ei poate fi ceva gen relatie sau aventura).
Nu stiu ce sa mai fac, ma gandesc mereu la MOARTE, ma gandesc mereu sa i-au medicamente sa ma scap odata de chinu asta. Am ajuns la capatul puterilor, sunt dustrus pe interior

Răspuns Câştigător
| MaryIngerPazitor a răspuns:

Buna!
Nu este normal sa te gandesti la moarte pentru un asa-zis "prieten" si o fata care te-a mintit. In lumea asta, exista oameni mult mai buni, care nu te-ar injunghia asa pe la spate. De ce sa plangi dupa niste oameni care te-au dezamagit? Normal ca nu te ajuta relatia ta actuala daca te gandesti numai la fosta ta prietena. Poate, in timp ce tu esti trist si suferi dupa ea, fosta e acum fericita si se bucura de viata. Si tu? Ce faci? Iti strici viata si fericirea doar pentru asta? Nu merita.
Acorda-i o sansa noii tale prietene. De asemenea, ai grija in cine ai incredere. happy
Numai bine!

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta ce trist sa vad barbati umiliti de muieri halele maica sfantaaa, esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri si sa impui respect in fata MUIERII nu sa te trateze ea ca pe o CARPA

| TheLoveDoctorr a răspuns:

De ce ti-ai lua zielele pentru o fata care e mincinoasa, marsava si manipulatoare? Pentru ca ti-a aratat ca nu poti avea un viitor linistit cu ea? Il locul tau i-as multumi si ei si prietenului tau.Lasa putin timpul sa treaca si du-te cunoaste fete noi!