| Axellexa a întrebat:

AM si eu nevoie de cateva sfaturi in legatura cu situatia in care ma aflu. Am 16 ani is clasa a 9-a etc etc, si sunt indragostit pana peste cap de o colega, insa noi nu stam chiar aproape unul de altul, singurul loc unde ne intalnim fiind la scoala. Noi ne-am imprietenit foarte bine, si ea spune ca is cel mai bun prieten al ei, dar eu simt mai mult de atat. Stam de vorba in fiecare seara, dar cateodata imi mai spune ca a vorbit ca un bait, ba ca cu altul (are pe unul de o curteaza, ei fiind si apropiati ca distanta sad, si ea spune ca nu prea il place, dar tot ma face gelos de mor.) si asta ma enerveaza la culme sad. Ea nu este genul de fata pitipoanca, ci dimpotriva ne potrivim perfect, dar, mi-e frica sa-i spun, mi-e frica ca o sa spuna ca is un fraier sau mai stiu eu ce ( eu sunt si foarte timid, de abia daca am atins-o de cateva ori, dar ea a tot incercat sa ma ia in brate, etc dar din cate se pare e si ea cat de cat timida, sau poate nu ma place, chiar nu stiu). Acum nu stiu ce sa fac, sa-i spun ca o plac, sa nu-i spun, chiar nu stiu, sau cum ar trebuie sa ma comport ( nu-mi spuneti sa-i vorbesc frumos sa o ajut si alte chestii ca pana acum nu cred ca am scos 2 cuvinte urate din gura de fata cu ea, iar de ajutat nu mai spun, mai exact ea nu sta tocmai bine cu invatatul iar eu is primul din clasa, sau al doilea, ma rog, asa si o ajut de cate ori am ocazia ). Deci nu mai pot ma gandesc in fiecare minut la ea, adorm cu ea in gand, nu mai poooooooooooot. Daca nu e o solutie care sa ma apropie mai mult de ea, as vrea sa-mi spuneti daca ar fi vreo metoda prin care sa o uit mai repede, ca altfel in scurt timp o sa ma autodistrug sad.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Silviu1993 a răspuns:

Dragul meu Axellexa, ar fi foarte bine sa ii spui cea ce simti pentru ea si sa ii dovedesti ca o iubesti/tii la ea.Asa am fost si eu in clasa a 9 a la fel cu o colega, dar in final mi-am luat inima-n dinti si i-am zis ce am pe suflet, dupa care s-a bucurat foarte tare si de atunci suntem impreuna si relatia noastra prospera. Sper ca te-am ajutat.Bafta.>!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In domeniul asta trebuie sa iei initiativa, aici am gresit eu de multe ori cand am fost de varsta ta. Intreab-o ce planuri are, ce face dupa program, daca nu vine cu tine la o cofetarie, la un film, la altceva. Atata vreme cat vorbiti doar in pauze sau putin dupa ore sunteti doar prieteni, atunci cand ati iesit deja odata sau de doua ori impreuna avansati inspre ceva mai mult.

| cristi202 a răspuns:

Spune-i! Spune-i ce simti! Altfel ti-o va lua poate altul inainte si mai apoi vei regreta amarnic ca nu ai avut curajul sa i-o spui.

| Kaliiii a răspuns:

Uite mai axell trec trin aceeasi perioada si eu si stiu cum e suntem prca la fel... nici eu nu am curajul asta crying eu zic sa ii spui exact ce ne-ai zis s noua si spune-i ceva de exemplu bate app "peste 1an..." sau tot felul de chestii care sa o includa si pe ea happy:* asa isi va da seama ca tu simti ceva si poate se va schimba dar uita un lucru noua fetelor nu ne plac tipi gelosi adica atunci cand vei fi cu ea sa nu fi gelos ca o s-o iei de unde ai plecat.

| Ludacriss a răspuns:

Maine ploua

| IHaveQuestionsINeedAnswers a răspuns:

Exact asta mi- s-a intamplat si mie, insa pe clasa a 6-ea,am avut curaj, iar acum, fiind pe clasa a 8-a ma bucur de compania unei minunate persoane! :X

| CristiIuhasz a răspuns:

Spune-i ca o placi.
NU-i spune ca o iubesti!
Repet, NU-i spune ca o iubesti.
Bafta! happy