| Andreea659876 a întrebat:

HEI TPU...Incep prin a spune ca am grup de prieteni foarte mare, printre care Ea-cea mai buna prietena si El-Cel mai bun prieten, fiecare din noi mai avem multi prieten unii din acelasi grup adica din clasa (fiind in aceiasi clasa)
Ei doi au fost inmpreuna de 2 ori,dar nu s-au sarutat nu nimic, a fost doar asa...
Acum cateva zile am aflat ca un alt baiat din clasa noastra cu care eu vorbeam de ceva timp ma place.El a incercat sa imi faca lipeala cu el, dar eu a trebuit sa il refuz fiindca imi place fix de El.Acum stau cu el in banca si cu Ea in spatele nostru,vorbiiiim muult,radem,glumim si Ea se supara mai mereu ca nu o gabam in seama si ca mai radem si cu ea,de ea cum facem de fiecare din noi.
Ei spun ca nu se mai plac, dar stiu eu de undeva ca el o place si acum, ea nu pentru ca mi-ar zice.
Nu stiu ce sa fac...mi-e frica sa nu vorbesc ceva gresiit vreodata si sa ii pierd sau sa ni se sparga micul '"grup""

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca vei sta mereu cu frica ca spui ceva gresit iti va fi greu sa mai vorbesti si se va revedea asta din comportamentul tau. Sunt prietenii tai si pe moment va intelegeti bine, de ce nu poti sa te bucuri de momentul de acum si te gandesti numa la rele? Dupa o sa spui ca n-ai parte de momente bune in viata cand le irosesti cu ganduri urate. Atunci, daca se va intampla, incearca sa faci tot posibil sa-ti repari eventuala greseala prin scuze si fapte.