| Mihaelaioana123 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Acum o saptamana am avut contact sexual neprotejat, dar nu a ejacuat in mine si de ieri am niste stari de voma si crampe la burtă.
Asta ce ar putea sa însemne?
Tin sa mentionez ca inca nu a sosit dată menstrutiei.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca starile amintite sa fie provocate de o indigestie, sau de vreo alta afectiune de natura gastro-entero-intestinala, fiindca in mod absolut sigur nu au nicio legatura cu actul sexual intretinut. Este 100% IMPOSIBIL ca dupa trecerea unei perioade de numai ''o saptamana'' sa apara chiar si cea mai infima, mica, nesemnificativa simptoma de sarcina dintr-un motiv cat se poate de simplu : ovulul in cazul in care este fecundat, are nevoie de minim 7-8 zile pentru a se implanta in endometru prin procesul de nidatie si astfel sa se transforme intr-o sarcina implantata. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ai mancat sau baut, ceva care ti-a provocat gaze.
Sarcina nu se manifesta mai devreme de 3 saptamani de la fecundare, deci, crampele sunt provocate de gaze, pe intestine.