| Stefanionutz a întrebat:

Buna seara...Am si eu o problema de dragoste, daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturii! Din clasa I m-am indragostit de o fata frumoasa, mai tarziu eu m-am mutat la alta scoala si de atuncii nu am mai vazut-o asa des, neavand curaj sa ii vorbesc si sa ii spui tot ce simt sad.Cu cateva lunii in urma am intalnit-o am privit-o in ochii si am mers mai departe parand "nepasator". De "mic" nu am mai simtit "iubirea" aceea la nici o fata pe care am cunoscut-o. Ultima data cand ne-am vorbit era prin clasa a 2 a, atuncii mi-a dat primul pupic pe obraz. Recent am vazut-o in aceasta seara si am privit-o, presupun ca si ea din cate am vazut. Au trecut aproape 8, 9 anii de atunci! Niste sfaturi va rog? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Salut Stefan.Pai ce pot sa-ti zic, eu din cate tin minte tot m-am indragostit de o fata in clasa I.Pana in clasa a V-a tot o priveam si nu stiam ce sa-i zic,dar pana la urma m-am indragostit de alta, iar de cealalta mi-a pasat intr-un fel.Dar cu problema ta, chiar nici nu stiu, in asa cazuri nu trebuia doar sa o privesti, trebuia sa te apropii si sa o intrebi daca e ea.Prea bine,afla-i numarul de telefon oarecum,sau adresa ei de pe facebook sau afla chiar unde ea traieste si propune-i sa iesiti la o plimbare sa mai discutati intre voi,daca nu v-ati mai vazut de atata timp.O da! Si cred ca ar trebui sa-i zici adevarul. Uite cum fa,in timp ce va plimbati si vb,daca nu aveti despre ce vorbi tu opreste-o si ia-o de maini, de ambele maine si zii:
-Stii, eu, oarecum am fost indragostit de tine inca din clasa intii, dar acum cand te-am vazut m-am indragostit si mai tare.Nu iubesc pe nimeni, doar pe tine. Uite ceva de genu asta. Poate nu deodata se va primi toata chestia asta, dar in orice caz, ia-te in maine amice si nu te lasa niciodata.Bafta!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuia sa mergi si sa vorbesti cu ea[data viitoare asa sa faci]

| Stefanionutz explică (pentru mona):

Multumec mult!

| Gdeni a răspuns:

Bag-o in seama.
invit-o la un suc,
marturisesteti sentimentelewinking

| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu ea și să o faci să se simtă bine!

| StefanFroSSt a răspuns:

Pai stefan.Ai putea sa te duci sa vorbesti cu ea.Dar iti trebuie curaj sa faci asta.Si sa-i spui tot ce simti. Daca si ea simte acealeasi sentimente pentru tine va fi bine. Daca nu inseamna ca nu stie ce pierde.Iti doresc multa bafta!big grin