| Elial a întrebat:

Nu stiu ce e cu mine de la un timp. Sunt in clasa a 9-a, la liceu. Cred ca imi place de un baiat din clasa mea. Prima oara l-am intalnit in vara, la zilele orasului. Atunci nu aveam de unde sa stiu ca vom fii in aceeasi clasa. El ma placea atunci, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, dar i-am spus ca nu. De atunci nu am mai vorbit prea multe, iar in toamna am vazut ca e cu mine in clasa. Se purta altfel, parca era alt om fata de cum l-am vazut eu cand ne-am intalnit in vara. In ciuda comportamentului si indiferentei lui, pe zi ce trecea, mi se parea din ce in ce mai frumos. Dupa cateva saptamani de scoala in care nu am vorbit cu el mai nimic, am inceput sa vorbim pe internet, el ma intreba in fiecare seara ce fac si astfel ajungeam la conversatii de peste o ora, dar la scoala se purta la fel de rece si nepasator si parca uitand ca vorbisem cu o seara inainte atatea. Acum vreo doua saptamani, ne-am mutat in aceeasi banca si parca incepeam sa il descopar asa cum e el, sensibil, dar astazi s-a mutat cu altcineva, i-am spus ca e nesimtit si ca m-am suparat pe el, dar el a ras... M-a durut atat de tare reactia lui, incat nu m-am putut abtine sa nu plang pentru ca il plac asa de mult, iar el nu poate sa vada asta, nu ii pasa. As vrea sa stiu daca ma mai place, dar la cum se comporta si dupa faza de astazi, sunt aproape sigura ca nu. As vrea sa il uit, dar nu pot, orice as face ma gandesc la el. Ma simt pierduta si nu stiu ce sa fac

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești îndrăgostită de el iar el nu-ți răspunde! Nu uita că l-ai refuzat și el pare un mare orgolios.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Asa este cand te indragostesti.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Of of of, inainte de toate trebuie sa fii sigura ca ceea ce simti pentru el este iubire...si nu doar atractie. Nu trebuie sa fii suparata doar pentru ca s-a mutat din banca si nu stiu ce sa spun despre reactia lui, stiu doar ca nu a fost frumos. Dar eu iti sugerez sa vorbesti cu el si sa il intrebi de ce la scoala se poarta asa cu tine. Va fi bine :3

| ClauA17 a răspuns:

Eu zic ca ai mai bine ai vorbi cu el pe net si sa ii spui ca te-ai suparat pentru faza care ti-a facut-o si ca incepi sa il placi. si sa ii spui ca iti pare rau ca l-ai refuzat atunci. doar ca sa nu suferi dupa el ca nu merita!