| fydo a întrebat:

am si eu o problema destul de complicata. vreau seriozitate happy am fost cu o fata 1 an jumate ne-am despartit acum 2 saptamani m-a lasat pentru altcineva. pentru a ma uita o faceam prea mult sa sufere.sad dupa toate astea am plans aproape in fiecare zi. toata lumea mi-a spus sa fiu linistit ca se va intoarece la mine. si cam asa a fost vb cu ea in fiecare zi de si maine urmeaza sa ne vedem :d ce as putea face sa ma impac inapoi cu ea? ea nu il iubeste pe ala...a spus ca pe mine ma iubeste nu pe ala. acum 2 zile de dimineata cand am mers la scoala ne-am intalit m-a pupat pe buze apoi a 2 zi iar apoi si eu iarasi..si maine trebuie sa ne vdm a spus ca ai e dor de mine si ai e dor sa ma stranga in brate si etc. ca doar mie poate sa imi spuna ce probleme arebig grin dau funda cine ma ajuta. reamintesc ca nu am chef de caterinca voastre de 2 bani. vreau seriozitate. multumesc

16 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Probabil o sa vrea sa va impacati si iti va spune ca s-a despartit de ala. Bafta pe maine. Zii ca o iubesti mult si o vrei langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intoarce la tine pentru ca te iubeste ci se intoarce la tine pentru ca respectivul pentru care te-a lasat nu s-a dovedit a fi cum si-a imaginat ea.

Dupa un an si jumatate e normal sa te simti legat afectiv de persoana cu care ai fost intr-o relatie dar daca tu crezi ca te iubeste, te inseli amarnic, daca te iubea nu te parasea pentru altul. Are sentimente pentru tine dar nu cred ca se mai poate pune problema de iubire.

Se va intoarce sigur la tine, stai linistit, deja si-a dat seama ca nu poate avea o relatie de durata cu respectivul si acum are nevoie de ceva stabil pana il gaseste pe Fat-Frumos si tu esti cea mai potrivita varianta.

Sper sa ma insel, dar mi se intampla rar. Cand in viata ei va aparea unul mai bun si care va fi dispus sa aiba o relatie cu ea, prietena ta va realiza, ca din senin, cat de mult o ranesti si alte elucubratii d-ale lor, ca sa poata avea drum liber cate noua iubire.

Bafta.

| Hαppiηеss a răspuns:

Buna, pentru inceput arata-i ca te-ai schimbat ca iti pare rau ca ai facut-o sa sufere si ca nu o sa se mai repete, ea trebuie sa aiba din nou incredere in tine sa se simta in siguranta, ii poti spune ca sentimentele tale pentru ea sunt reale si ca ai suferit cand te-a parasit, mai mult de atat nu cred ca ai ce face nu o poti obliga vezi ce reactie are si daca inca te iubeste se va intoarce la tine. Bafta!

| NnDWtf a răspuns:

Spune-i ca vrei sa va impacati, daca nu vrea, nu o mai baga in seama, si o sa iti explic.
Atat timp cat ea te iubeste, tu daca o tratezi cu indiferenta (te prefaci suparat pe ea), o sa vina ea la tine sa "te impace" si sa se impace cu tine.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Pai daca tea pupat pe buze sunteti ca si impacati
mie unul imi pare rau de baiatu ala de care so folosit si acuma il inseala cu fostu.RUSINE!

| fydo explică (pentru ReViNeMaScAtii):

Asta e. si eu am suferit... doar s-a folosit de el ca sa ma uite pe mine dar ea nu a putut big grin sper sa am succes astazi sad

| buburuza2007 a răspuns:

Daca ai facut-o sa sufere schimbate ca sa nu o mai pierzi inca o data, nu e usor dar daca o iubesti orice este posibil, stai de vorba cu ea si spune-i ca o vrei langa tine din nou, ca o iubesti si inca mai ti la ea, succes

| Gαηαmα a răspuns:

Pai fi tu, spune-i ce simti, cere-i iertare si spune-i ca o iubesti, ca iti pare rau.Parerea mea este ca un om se simte foarte bine cand ii spui cuvinte din inima, cand faci sa simta asta happyNu putem sa-ti spunem noi exact ce sa faci, o sa te impaci cu ea, ca se vede ca vrea, parerea meahappy.Si poti sa-i duci un trandafirbig grin.Bafta!happy Si...sa fiti ferecitibig grin

| fydo explică:

Ok, alte raspunsuri mai concrete daca se poate happy

| fydo explică:

Da... ma iubeste cu siguranta mi-a spus asta si am si vazut. dar ai e teama de ceva sa se impace cu mine asa cred. cred ca ai este teama din cauza ca va suferi iar. si eu de aia am cerut ajutorul vostru. sa imi spuneti cum as putea sa o am iarasi langa mine.

| iubesc a răspuns (pentru fydo):

Poate ii e teama ca o vei face iar sa sufere. Nu e logic? Promite-i ca nu vei mai face asta si ca relatia voastra e serioasa.

| aurora50scumpika a răspuns (pentru fydo):

Voi baietii va bazati ca daca va iubeste,gata ati prins pe Dumnezeu de picioare.
O fata se satura la un moment dat si decide sa se indeparteze considerand ca o sa-l uite si la un moment dat o sa intalneasca pe altcineva.
Daca o iubesti cu adevarat, demonstreaza-i ca vrei sa te simti si ca o iubesti cu adevarat, si daca reusesti sa fiti din nou impreuna incearca sa-i acorzi toata atentia din lume, ca sa uite ca ai facut-o candva sa sufere.
Daca te iubeste clar ca o sa se intoarca la tine, mai ales daca ii dovedesti ca vrei sa te schimbi si ca o iubesti cu adevarat.
Succes!

| fydo explică:

Nu cred ca a facut asta... ca azi s-a vazut cu el. a zis ca s-a vazut azi cu el ca sa ne vdm noi maine. happy

| Gαηαmα a răspuns (pentru fydo):

Spune-i ca nu o mai vrei langa ala,ca asa e,nu?happy daca o iubesti si te iubeste si nu vrei sa o pierzi, zic sa faci tot posibilul, doar sunteti impreuna de mult timp, ii poti spune ce simti, iar ea numai tie iti poate spune ce probleme are. Apoi tine de tinehappy

| fydo explică:

Multumesc mult :d stiu ca am crezut ca sunt in cer atunci cand ma iubea si nu se mai putea schimba asta si nu prea mi-a pasat dar daca ma voi impaca cu ea o sa stiu cum sa procedez...eu vreau doar sa ne impacam de restul ma ocup eu.happy

| fydo explică:

Alte raspunsuri? multumesc big grin