| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, si sper ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi.
Am avut o relatie cu un baiat pe care credeam ca n-am sa-l iubesc atat de mult, incat sa ajung sa sufar, si sa ma apuc sa va scriu, sa-mi da-ti un sfat.
Baiatul acesta era un mare golan, care nu dadea 2 bani pe fete.Am incercat sa-l schimb.Nu stia sa se poarte si sa vorbesca frumos cu o fata.Mi-a gresit foarte mult, dar am trecut peste si am continuat sa raman cu el.L-am iertat tot timpul, chiar si atunci cand facea lucruri pe ascuns, si cand vorbea cu altele.A facut multe greseli care nu meritau iertate, dar am avut puterea sa-l iert.Nu a apreciat nimic din ce am facut pentru el, stia doar sa-mi ceara sa-i mai dau o sansa ca se va schimba.A ajuns sa tipe la mine, sa ma injure in ultimul hal, si sa-mi reproseze ca eu nu-l iubesc si de aia nu mai vreau sa ma impac acum cu el.A ajuns sa ma vorbeasca la alte persoane happy Ma simt ingrozitor.Persoana langa care visam sa raman toata viata a ajuns sa-mi faca asa ceva.Eu l-am iubit, si am fost doar pentru el,niciodata nu i-am gresit cu nimic.El mereu spune ca eu sunt vinovata, si ca el greseste doar cu banalitati.
A ajuns sa ma ia la misto, sa-mi rada in fata spunandu-mi ca acum dupa ce l-am cumintit si l-am facut baiat de casa,poate sa se duca la alta sa aiba o relatie mult mai serioasa. Dupa ce m-am chinuit atata timp cu el,a ajuns sa-mi faca asa ceva.
Am discutat cu el tot timpul, am incercat sa-l invat ce e bine si ce nu, imi promitea ca nu o sa mai ma supere niciodata, dar dupa cateva zile facea alte greseli.
Acum nu mai vreau sa mai ma impac cu el, dar ma tot cautastraight face Am incercat sa nu ii mai raspund, dar nu pot, pentru ca il iubesc.Cand ma suna si ii raspund, se roaga de mine sa ne impacam si daca vede ca eu nu mai vreau incepe sa-mi vorbeasca urat, si sa-mi zica ca eu nu-l iubesc, si ca nu-mi pasa de el.Imi este foarte greu, mi se rupe inima cand vad cat de mult ma jigneste. sad
Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| Solitude15 a răspuns:

Mergi mai departe... poate incerci sa flirtezi cu alt baiat si vei vedea daca te iubeste (desigur daca va fi gelos te va intreba ce ai cu el )dar nu uita nu meritzi sa fii injosita pastreazatzi demnitatea, stiu si eu am fost in asa situatzie dar nu a ajuns sa ma injure i-am inchis usha in nas cind a venit la mine sashi ceara scuze asa ca ...viata continua.o fata trebuie cucerita si pastrata nu injosita si injurata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumos din partea ta pentru ce ai incercat sa faci. urat din partea lui ca iti "multumeste" asa.
Ar trebui sa iei in calcul si faptul ca s-ar putea sa se comporte la fel de urat chiar daca va impacati, iar daca tu chiar nu mai vrei asta iti poti schimba numarul.

| neutrino a răspuns:

Daca ti-e nu-ti place cum esti tratata, atunci nu vad de ce stai cu el. Nu uita ca uneori, intre dragoste si prostie nu este decat o bariera foarte subtire.

| Dariusuu a răspuns:

Să-l laşi în pace.Nu merită nici măcar să-l mai saluţi după câte ţi-a făcut.

Mai devreme sau mai târziu va greşi din nou, oamenii nu se schimbă niciodată.

Dă şansa altui băiat să te facă fericită!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar ca nu e cineva de care o fata si ar dori sa fie indragostita, dar cupidon nu alege.incearca sa nu ii voerbesti cat poti o saptamana sa creada ca esti f suparata e el si ca esti dezamagita ca ai realizat ca nu se va schimba in veci.si chiar daca el incearca sa vb cu tine tu nu i vorbi ignora-l iar apoi dupa o saptamana analizeazai reactiile, poate iti dai seama de ce sta cu tine.