| sergiu25bc a întrebat:

Buna seara.
Am si eu o sondaj de facut, si cum pe acest site sunt fel de fel de persoane. Chestionarul se adreseaza in mare parte fetelor dar si baietii pot raspunde-
Varsta minima de raspuns este 18 ani, maxima peste 80 ani
Deci rog cei sub 14 ani sa nu raspunda.
Sunt 5 intrebari la numar, rog sa raspunde-ti sincer la fiecare intrebare.
Si anume am 5 intrebari te rog sa raspunzi sincer la ele de vrei.1 Intrebare este in ziua de azi cine crezi ca mint cel mai mult baietii ori fetele? 2 Care crezi ca este varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala? 3 Spune 3 calitati, dar si 3 defecte care nu iti plac la 1 baiat? 4 Daca ai intalni persoana potrivita dupa cat timp ai face dragoste cu el? 5 Si ultima intrebare in ziua de azi a fi virgina crezi ca mai are asa multa importanta

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

1.Baietii-si nu pentru ca as fi fata!
2.Intre 18-20 de ani, dar cel mai indicat din punctul meu de vedere este varsta de 20 de ani, consider ca esti "copt" de-a binelea si pregatit sa infrunti chiar si o eventuala dezamagire...
3.Calitati: forta, puterea unui barbat, pe care o femeie nu o are; sarmul masculin; faptul ca se pot descurca si cu amanta si cu iubita, unii reusind sa le tina "ascunse" pe perioade chiar lungi :O;
Defecte: inselaciunea... sau cum se zice in termeni crestini "curvasaraia"/"desfranarea" rolling on the floor; faptul ca primul lucru la care se gandesc mereu este sexul-un barbat mi-a spus asta!; faptul ca abuzeaza de forta pe care o au impotriva femeii, in loc s-o foloseasca constructiv, faptul ca abuzeaza de cliseul "barbatul e cu un pas inaintea femeii", care e oarecum corect, dar nu in totalitate...lumea moderna evolueaza, am trecut de vremea bunicii!
4. Dupa timpul pe care eu il consider necesar pentru a ne cunoaste intr-atat incat sa fiu sigura ca MA MERITA!
5. Oarecum. A fi virgina la o varsta mai mare de 20-25 de ani devine nesanatos, medicul iti va recomanda sa-ti incepi viata sexuala, apar probleme, himenul ala nu poate sta acolo toata viata, se uzeazalaughing)tongue! Dar mai e si categoria aceea in care se incadreaza cultele bisericesti care spun ca o femeie trebuie sa-si pastreze darul suprem-virginitate pentru barbat, dupa ce acestia se casatoresc... dar cum societatea secolului nostru are alte conceptii, nu se mai pune pret pe virginitate.
Apropos, am 23 de ani, deci peste 18! tongue

31 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

1 baietii big grin
2 18-19 ani
3 defecte: sa nu ma minta, sa nu fie badaran, sa nu vb urat
calitati: sa ma iubeasca, sa fie sincer, sa fie inteligent
4 depinde...5-6 luni
5 cred ca pentru un baiat este important daca fata mai e sau nu virgina

cami
| cami a răspuns:

1. fetele
2. nu cred ca-i o varsta potrivita "batuta-n cuie", dar sa zic 19.
3. calitati : unghii curate, calm, IQ peste 90
defecte: sa fie luat de fraier, sa fie analfabet, sa fie ingamfat.
4. potrivita, potrivita, potrivita?! 5 luni.
5. Cred ca cei mai indreptatiti sa raspunda sunt baieti. Cat de mult aprecieaza ei asta, dar... eu cred ca da, are.
PS: N-am 14 ani, da' nici 18, raspunsul meu se pune big grin?

| Georgiana2905 a răspuns:

1.) Ambii.
2.) nu stiu exact. 17 ani.
3.) calitati: inteligenta, sa stie sa vb frumos si sa stie sa abordeze orice subiect indiferent de situatie, si sa fie inalt. Iar defecte: mandria, nesimtirea, acel tupeu de prost gust.
4.)Totul depinde de cum ar decurge relatia
5.)Din pacate nu prea. Acum depinde dar nu mai cunosc fete virgine. Pacat sau nu?

Janina
| Janina a răspuns:

1. fetele
2. nu cred ca exista o varsta potrivita...fiecare e liber sa isi inceapa viata sexuala atunci cand se considera pregatit.
3. calitati: calmitate, siceritate, sensiibilitate
defecte: nervozitate, lipsa de cultura si o igiena proasta.
4. cred ca nu iti dai seama ca o persoana e potrivita imediat... iar eu cred ca intru in categoria : sexul nu e cel mai important intr- o relatie!
5. virginitatea tine de fiecare in parte...pana acum ceva vreme o consideam importanta...acum nu ii duc deloc lipsa laughing

interesante intrebari...mai vreau!

| yuli10 a răspuns:

Am remarcat si eu, "Varsta minima de raspuns este 18 ani...Deci rog cei sub 14 ani sa nu raspunda"... aiurea.

1. nu sexul conteaza, ci caracterul. esti rasist?
2. in general as zice 17, dar depinde cat de pregatit e fiecare.
3. sa spun 3 calitati care nu imi plac la un baiat? cred ca o sa spun doar defecte: nu imi place ca un baiat sa fie violent, mincinos sau tantalau.
4. de ce toata lumea spune 3-5 luni? ce mentalitate au unii/unele... 3 saptamani sunt de ajuns (mentionez ca vorbesc de o relatie cu cel putin 4 intalniri pe saptamana, nu relatii gen azi vb la tel si maine pe mess si poate iesim sambata o ora sa dam un jogging)
5. daca ai 14 ani da, mai are importanta. daca ai peste 18 nu prea, dar fiecare are conceptia lui. parerea mea e ca mai mult conteaza ce ai facut; daca ai avut o relatie serioasa, daca te-ai rupt cu cine te-a agatat, ce altceva ai mai facut etc.

kratos
| kratos a răspuns:

1. Ambele sexe la fel de mult 2.18 ani 3.Infidelitate,prostia,lipsa de respect 4 Pana la 60 de ani poate si mai mult... laughing doar este sufletul meu pereche si cu el ma simt cel mai bine! 5.Nu prea cred in aspectul asta... Caracterul ei sau al lui conteaza cel mai mult.

| emi a răspuns:

1.La fel, insa din diferite motive sau pentru asi atinge diferite scopuri.
2.Depinde de fiecare si de persoana cu care incepi, totusi cred ca desi eu mi-am inceput viata sexuala devreme(la 15ani), daca m-as intoarce in timp cu siguranta as astepta putin.
3.Sa fie direct, comunicativ si distractiv-defecte:mincinos, ipocrit, needucat.
4. Dupa cateva intalniri, depinde cat de des ne vedemhappy
5.Nu pentru altii, numai pentru cel care si-o pierde(asa si trebuie sa fie, fiecare trebuie sa puna valoare pe tot ce face si are)

| asya a răspuns:

1.Depinde...in unele relatii fetele.in altele baietii!
2.De la 17 ani jumate in sus...
3.Calitati:sinceritate,inteligenta si aspect fizic :X:X:angryma refer la chip...corpul nu conteaza ff mult)
Defecte:sa se creada superior mie, sa nu se ingrijeasca, sa ma inseleangry
4.2 luni jumate(asa am facut)
5.Cred ca are importanta...pentru baiatul cu care esti...ca nu e tot una sa stie ca pe unde si-a bagat instrumentul sa mai fi trecut si altele sau ca el e singurul!
P. S:Mai am doar vreo 2 luni pana fac 18 ani...ma ierti nu?

| ellene a răspuns:

1. Fetele
2.18
3.calitati: inteligent, cu umor, frumos...cat de cathee hee
defecte: laudaros, inganfat, cu ochii dupa alte fuste
4. 1 an, 2
5. Da, cu cat sunt mai rare fetele virgine cu atat virginitatea e mai pretioasa

| madalina2727 a răspuns:

1. fetele
2.18-19 ani
3.calitati:sinceritatea,calmul,inteligenta
defecte:minciuna, prostia, superioritatea
4. cel putin 5 luni
5. da mai are importanta si nu pentru ce spune lumea ci pentru persoana insasi

| pepenerosu a răspuns:

1.depinde de la caz la caz. 2.18 ani, poate 17. 3. calitati: sa fie respectuos, sincer, iubitor defecte: sa minta, sa fie egoist, sa fie fitos. 4. jumatate de an..sau mai mult, depinde ce simt pentru acel baiat, cat de mult tin la el, si tin sa fac dragoste cu el. 5. multi se simt prost daca lumea ii intreaba daca sunt virgini/e si sunt..si se gandesc ca sunt mai maturi si au mai multa experienta in viata daca o fachappy, deci nu mai are asa importanta, din pacate.

| dianka_4861 a răspuns:

1.nu stiu ce sa spun sincer dupa ziua de azi baietii mint mai mult dar sunt cazuri cand si fetele mint.
2.17-20ani sincera sa fiu eu cred ca cel mai bine e sa-ti incepi viata sexuala atunci cand esti sigur ca ai o relatie stabila
3.pai incep cu calitatile: 1 imi place sa fie romantic 2 fidel 3 sincer si defectele 1. urasc la un baiat sa fie mincinos 2.gelos 3 curios intrebarea 4.pai cred ca momentul potrivit sa faci dragoste este atunci cand stii ca persoana respectiva te iubeste deoarece a face dragoste este ceva special 5.nu neaparat in zilele de azi dar pentru mine este ceva important... te pup interesante intrebari

| alexuzha a răspuns:

1. ambele parti.

2.penste 17 ani

3.calitati:ca fie frumos, sincer, sa ma iubeasca.
defecte: sa nu minta, sa nu ma insele, sa nu fie prost.

4.pai dupa vreo ...5-6 luni(dupa ce al cunosc bine)

5.pai nu mai are nici o inportanta in ziua de azi fetele se f**(scuze) de la 12-13 ani dar pentru mine ye destul de important ca o fata la varsta de 17 ani sa mai fie inca virgina pentru ca demonstreaza ca ye inteligenta si nu se ya dupa toate curvele...(scuze) si in ziua de azi ca rar gasesti fete virgine si la 15 ani dar la 17...

Răspuns utilizator avertizat
| justify a răspuns:

1.Sincer baieti mint mult mai mult decat fetele...2.cred ca 20 de ani, pana atunci trebuie sa ne traim adolescenta fara griji...3.pai calitati:intelegator, tandru si un bun prieten iar defecte:ii place tot ce nu-mi place mie(asta face mai mult de 3 defecte)...4.depinde...poate dupa 2 saptamani sau poate dupa 2 luni...5.ar trebui sa aiba mare importanta. dar se pare ca pentru toate fetele este o povara...

| eek a răspuns:

1 ambii
2 17-18 ani
3 vrei 3 calitati ...si 3 defecte care nu imi plac..sau 3 calitaticare nu imi plac si trei defecte care nu imi placthinking
4 dupa vreo 5 luninail biting
5 depinde de persoana...big grin

| pam_pam a răspuns:

1. Depinde, sunt unii baieti care mint foarte mult si altii deloc, si la fete la fel, deci cred ca e egalitate, pentru ca se compenseaza.

2. Uite eu fac 18 ani in decembrie si inca sunt virgina. Si nu-mi pare rau. De o saptamana sunt cu un baiat de 22 de ani si mi-a zis ca ma apreciaza foarte mult pentru chestia asta. Nu stiu daca e sincer, dar ideea e ca trebuie sa te simti tu pregatita, atat psihic, cat si fizic. Iar eu acum ma consider pregatita, astept doar sa imi confere tipul asta incredere. Si fratele meu mai mare a zis ca increderea e tot ce conteaza. Nu cum zic altii 'daca te iubeste, te asteapta'. Asta ar insemna sa te stie de cand erai mica si sa se fi indragostit de tine, si sa te astepte, altfel nu. Ma repet, sa fii tu pregatit/a psihic si fizic si sa ai incredere in persoana respectiva.

3. Nu stiu, nu ma gandesc niciodata la defectele sau calitatile celorlalti, ii iau asa cum sunt. Ma deranjeaza totusi incapatanatii si incultii si nesimtitii. Si ador gentlemanii, oamenii cu umor si mai ales, cei sinceri.

4. Pai prin aprilie ti-as fi zis 2 luni. Acum, daca merge bine, 1 luna jumate.laughing Nu de alta dar o sa plece pentru vreo 2 saptamani. straight face Ma rog, asa ceva nu se programeaza.winking

5. Uite ca pe mine majoritatea baietilor m-au apreciat pentru asta. Mie la un moment dat chiar mi se parea o piedica. Dar nu este. Doar baietii neseriosi o considera o piedica. Bafta si iti urez sa fii pregatit/a atunci cand vei face acest pas, astfel incat sa nu regreti!

| mirunaioana a răspuns:

1.si baietii si fetele mint
2.de la 18 ani, acum depinde pentru ca eu cred ca e bine sa iti incepi viata sexuala atunci cand esti pregatit/a pentru asta si cand ai incredere in partener si il iubesti.sentimentul trebuie sa fie reciproc, bineinteles.
3.nu imi place sa judec oamenii asa ca nu pot spune 3 calitati si 3 defecte si oricum daca ar fi s-o iau asa sunt multe calitati si defecte care nu imi plac asa ca nu ma pot hotari doar la 3. sufletul conteaza cel mai mult si... sa fie inteligent
4. dupa ce m-as simti destul de pregatita
5. da are, mai ales ca foarte rar mai gasesti o fata virgina in ziua de azi

| un vis de-o noapte a răspuns:

1. Ambii depinde acum de circumstante!
2. 16 17 ani parerea mea...nimeni numai pateaza cearsafu in noaptea nunti sa fim realistihappy
3. DEFECTE:isi tine iubita de mana... dar ar un tic scarbos, scuipa din 6 in 6 minute...laughing-se dau prea importantio in fata domnisoarelor cand ei sunt praf laughing-nu sunt atenti cu persoana iubita.CALITATI:sunt delicati-se fac placuti si dau impresia k protejeaza-nu se gandesc numai la sex(sunt si baietii din astia credeti-ma)
4.1 an si ceva cred...trebuie sa fiu sigura ca nu sta cu mine numai pentru sex happy
5.Nu neaparat dar nici sa ti-o pui de la 15 ani nu e bine...asa ca "baietii nu fiti absurzi...intelegeti-le si pe fete, poate pentru unele chiar conteaza".

banuiesc ca ti-au fo de ajutor raspunsurile

te sarut

| girlxx21 a răspuns:

1. Ambele parti ascund ceva e imposibil unul sa nu minta cu ceva intr-o relatie..in special baietii!

2. peste 17 ani evident..si atunci sa ai mare grija!

3. Defecte: sa nu ma minta, sa se fereasca de mine, sa nu fie ingrijit
Calitati: sa fie sincer, sa ma iubeasca, sa nu ma insele

4. Dupa 3 luni aproximativ

5. Nu prea mai are importanta pentru unii, dar e lucru mare sa fi virgina in ziua de azi mai ales la varste inaintate

| Letytzy@ a răspuns:

1.baieti, 2.18 ani, 3.sa fie sincer, calm si sa nu ma insele, 4.Nu imi place la un baiat sa ma minta, 4.5luni,5.Da pentru baiat are importanta daca fata mai e virgina sau nu. App am doar 17 ani!

| pia a răspuns:

1. ambele sexe
2. 17
3.infidelitatea, minciuna, lipsa de respect iar calitati sa arate bine sa aiba ceva in cap sa ma iubeasca mult
4. daca zici ca e persoana potrivita, cand simtim amandoi ca a venit timpul
5. deloc conteaza mai mult experienta, dar bine inteles nu dusa la extreme daca ma intelegeti big grin

| Madalina_4750 a răspuns:

1)baietii
2)18 ani
3)calitati :sa fie sincer, fidel si sa ma iubeasca;
4)cam 3 luni
5)Asta depinde si de varsta ei, dar si de mentalitatea lui.

| tracky a răspuns:

1. Fetele, clar!
2. Peste 17 ani.
3. Nu-mi plac baietii! happy
4. Inainte sa-i aflu numele. happy
5. Pentru un baiat are importanta daca prietena lui a mai intretinut sau nu raporturi sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1- fetele
2- la 17-18 ani happy
3- CALITATI: glumet (in limita bunului simt), igiena corespunzatoare, educatia corecta
DEFECTE: scuipatul (YEAacasa), lipsa de respect fata de oameni, betzia laughing
4- Dupa cat timp as fi pregatita(desi nu mai sunt virgina) si as avea incredere cel putin 80% in acea persoana happy
5- ARE mai ales ca in ziua de azi, virginitatea, la fel ca si caprele negre, ambele sunt pe cale de disparitie sad pacat sad Unele fete chiar nu au putina demnitate in ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 fetele nu stiu dar asa simt
2 minim 15 ani si la fete si la baieti
3 calitati:sa aratae bine, sa asculte si sa inteleaga o femeie, sa stie sa se poarte
4 cam dupa...nu conteaza...atunci cand simti ca merite...vn de la sine...
5 are f mare imp caci cine e virgina e rasul sc...

| Fowls a răspuns:

Haha, daca varsta minima de raspuns e 18 de ce ii rogi pe cei sub 14 sa nu raspunda?

| mary_9983 a răspuns:

1. frate sau schibat vremurile si acum nu mai st noi baieti perversi ci fetele ot avea rel si cu 3-4 fara ca acestia sa isi dea seama. 2 in ziua de azi vezi fel si fel de fete dar sa stii ca mai st si mici exceptii normal la 16-17 anii. 3 eu st baiat asa ca zc la fete >>>a.st frumoase, b.st inteligente, c.iti dau liniste si caldura atunci cand ai nevoi