| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!
Va prezint o problema si rog seriozitate daca se poate la aceasta situație.

In luna martie am avut menstruatie pe data de 25.

In luna aprilie de pe data de 6-7 am luat un antibiotic (zinnat) caci eram super bolnava.

Azi suntem in data de 27 aprilie si inca nu mi-a venit menstruația.
Precizez si faptul ca de o saptamana am o candidoza si am luat fluconazol pentru candida si totuși inca nu mi-a trecut.
Posibil sa-mi întârzie din cauza candidozei si a antibioticului ce l-am luat? Ps: mi s-a mai întâmplat sa-mi întârzie de la antibiotice 2-3 zile.

Am facut test de sarcina astăzi dimineata caci am avut raport sexual fara prezervativ dar cu metoda retragerii (si practic la 2 zile de întârziere caci trebuia sa am pe 25 aprilie am facut testul) si acesta a iesit din prima negativ.

Simptome de menstruatie nu am, doar foarte putin ma mai doare burta asa si simt un pic sânii dar nu durerile intense pe care le am eu de baza. Nu am fost însemnată sau ceva, absolut nimic din toate acestea.

Va mulțumesc celor care imi răspund si tratează aceasta problema cu seriozitate caci totuși ma simt destul de stresata pe tema aceasta!
O seara minunata va doresc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| saftaiiustin a răspuns:

Vezi fata ai grija ca sigur ai ramas insarcinata, mi s-a intamplat exact la fel. Du-te de urgenta la un medic sa te consulte inauntru sa vada daca doamne fereste nu cumva a inceput sa creasca fatul.

| MichelleMihaela89 a răspuns:

Hei,

E foarte posibil ca antibioticul sa iti fi dereglat menstruația. Am patit si eu din aceasta cauza?