| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
Va rog sa ma ajutați. Am un ciclu menstrual regulat cu o marja de 2 zile mai devreme sau mai târziu. Luna trecută am avut ultimul CM pe data de 7 iar acum trebuia sa vina pe 5 (adică 28 zile). Am avut contact sexual neprotejat deoarece ne dorim un copil. Problema este ca am practic 4 zile de întârziere durere de sâni, somnolenta îngrozitoare o durere de burta slaba dar nu permanenta, o aversiune fata de unele alimente și un test de sarcina făcut azi dar negativ(Acum o ora). Este posibil sa fie testul făcut prea devreme? Sau intr-un moment nepotrivit? A mai trecut cineva printr-un rezultat fals negativ? Mulțumesc!:**

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul de tip regulat vine fix la acelasi numar de zile, luna de luna.
Avand 4 zile de intarziere este probabil din cauza unui ciclu de tip NEREGULAT (care vine cand vrea el), ori poate esti insarcinata.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa aflii sigur daca esti sau nu gravida.

Orice test facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala va fi eronat si va arata fals.

| dullcat a răspuns:

Buna. Nu am inteles exact cand ati avut contactul sexual.

| Catrinnaaa a răspuns (pentru dullcat):

De la sfârșitul ciclului din 2 in 2 zile pana in prezent.