| anonim1992 a întrebat:

Am varsta de 21 ani

De o luna vorbesc cu o fata(vrajesc) mai mica cu un an decat mine.
Am inceput sa vorbim pe facebook, dupacare mi-a dat numarul ei(dar nu avea credithee hee ) si a inceput sa imi trimita mesaje. Am tot vorbit, am iesit in oras ne-am simtit bine, ea radea la toate glumele mele (chiar si la cele proaste), dupa care in aceeasi zi m-a chemat ea in oras, dadea semne ca va fi ceva mai mult decat o prietenie, si de o saptamana am inceput sa imi placa foarte mult fata... i-am spus ce simt eu pentru ea intr-un mod foarte placut, fara sa o sperii. Ea mi-a zambit si mi-a spus ca ii sunt foarte simpatic numa ca ii e frica sa nu ma dezamageasca si ca m-a privit ca un amic(cu toate ca dadea semne de altceva anyway)

I-am explicat ca pana a ajunge la o relatie se parcurg anumite stagii ( amici prieteni bla bla) si ca nu are cde unde stii daca ma va dezamagii daca nu incerca.

M-a pupat, m-a imbratisat si mi-a spus ca vom mai vorbi despre asta.

Daca ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi, daca mai merita sa imi bat capul cu ea, daca se va alege ceva. de 2 zile stau si ma gandesc dar degeba, vorba aia (femeile nu trebuie intelese, doar iubite) dar trebuie sa stii in ce te bagi.
Nu am mai avu to relatie de cateva luni bune deoarece nu am fost dornic si acum m-a palit
Va multumesc anticipat!
O seara buna! :*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Totusi cred ca te place ca pe un prieten dar te vede si ca pe un eventual iubit,, iesiti impreuna mai des

| kurinkita a răspuns:

Hai sa-ti traduc partea asta:
"Ea mi-a zambit si mi-a spus ca ii sunt foarte simpatic numa ca ii e frica sa nu ma dezamageasca si ca m-a privit ca un amic"

Nu doreste si nu are nici cel mai mic interes fata de tine. Esti doar cineva incadrat in asa numitul friendzone. Partea buna/naspa (depinde din ce pdv privesti), e ca ti-a zis-o int-un mod cat mai placut.

Morala: Sari pe alta.

| Jijell a răspuns:

Nu te mai arata interesat asa des, cu cat petreceti mai mult timp ca "amici", cu atat sunt sansele mai mari sa ramaneti amici si sa refuze o relatie de dragoste. Intr-o astfel de pozitie trebuie sa dai subtil de inteles ceea ce vrei, pentru ca altfel iese cum vrea ea. Sau si mai corect, cum crede ca vrea, de multe ori fetele nu stiu ce vor si nu recunosc un baiat bun decat cand il pierd, asa ca trebuie sa le ghidam noi in acest sens. Calm dar hotarat. happy

Ai zis ca te-a invitat si ea in oras odata. Atunci inseamna ca o va mai face. Nu o mai invita tu, asteapta sa te cheme ea, si cand va intalniti atunci poarta-te tandru cu ea si intreab-o daca s-a mai gandit daca vrea sa fie cu tine, pentru ca trebuie sa aiba un motiv pentru care te cheama, nu?

Bafta.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Daca i-a ti-a spus ca ve-ti reveni la acest subiect inseamna ca v-a accepta,, dar tine minte tu trebuie sa-i amintesti,, ia nu va face primul pas,, surprindeo fa ceva frumos pentru ia

| crystynyca960 a răspuns:

Fi tandru noi femeile ne asteptam de la barbati sa fie tandri sa ne inteleaga sa nu ne dezamageasca poate ea este nehotarata si nu stie ce sa faca. Este posibil fa ii fie teama de o relatie. Dar daca mai vrei sa continui cu ea si sa aveti o relatie frumoasa este nevoie de rabdare din partea ta. Poate se va decide sa fiti impreuna

| anonim1992 explică (pentru crystynyca960):

Am uitat sa precizez ca ea nu demult a incheiat o relatie... iti multumesc petru sfathappy

| anonim1992 explică (pentru crystynyca960):

Mai are momente cand nu raspunde ..ma gandesc sa o las 2 zile sa nu o caut... nu vreaus a creada ca sunt disperat