| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,

As dori un sfat... si va rog sa nu radeti de mine.

Din septembrie m`am mutat la o alta scoala si imi place mult de un baiat din clasa. De la inceput se tot uita la mine, si el era in banca intai, eu in a 4-a, el pe randul de la usa si eu la geam, deci chiar in celalalt capat al clasei. Dar de 2-3 saptamani diriginta ne-a mutat pe toti aleatoriu si acum eu stau in banca a 2-a, el in a 3-a, pe acelasi rand si nu il mai vadstraight face. Si de ziua mea de nume, pe 6 decembrie, cand am dat bomboane, in afara de fete, s-a ridicat si el sa ma pupe (pe obraz, bine-inteles laughing ). Ceilalti colegi erau mirati, si le dau dreptate, pentru ca la ziua altor fete nu a facut asa, si chiar azi a fost ziua unei colege si i-a zis doar ``la multi ani``...

Ieri inainte de istorie a venit sa ma intrebe ce aveam de citit. Iar astazi de la jumatatea orei de franceza jumatate din clasa a fost la olimpiada la romana. El da, eu nu. Cand a fost sa plece in clasa unde se facea olimpiada, el a ramas ultimul si se uita la mine si profa i`a spus sa nu mai stea ca pierde timpstraight face.

Eu il iubesc, cred ca si el pe mine, ma gandesc mereu la el dar pe langa faptul ca de cand ma stiu sunt timida, sunt si la o scoala unde, am tras concluzia ca nu e prea demn sa ai iubit, si toata ziua barfesc cateva din clasa mea straight face

Ce sfat imi dati? sad

Răspuns Câştigător
| plictisitrau a răspuns:

"Eu il iubesc"
cum poti spune ca il iubesti, nu ai fost nici un moment impreuna si deja ai ajuns la concluzia ca il iubesti, poate ca il placi.e imposibil sa il iubesti. Eu unu iti sugerez sa il lasi pe el sa faca primul pas daca zici ca se poarta diferit cu tine, daca e chiar asa cum spui tu ca si el te-ar placea. Dar ai grija nici sa nu il pierzi, daca vezi ca nu da nici un semn, lasa timiditatea la o parte si abordeazal tuwinking nu da fundalaughing ca oricum nu stiu ce sa fac cu ea, imi place sa port conversatii big grin

| sakuraro a răspuns (pentru plictisitrau):

Bine ca esti tu expert

| sakuraro a răspuns (pentru sakuraro):

Pentru plictisitrau

6 răspunsuri:
| catalin188 a răspuns:

Intrabal daca te place cu tupeu

| raulraul33 a răspuns:

Intreba-l cu tupeu daca i placi... prinzi tu un moment chind i poti adresa intrebarea :p

| BhaaaXa a răspuns:

Bunahappy
Pentru inceput ar trebui sa incerci sa comunici cu el,sa il cunosti.
Dar ai grija,nu trebuie sa ai incredere in el de prima data.
Incearca sa'l cunosti,si asa incetul cu incetul puteti deveni amici,pe urma ramane de vazutwinking.
Si ai grija ce faci cu sentimentele tale, ar putea ca sa te dezamageasca, asa ca nu te atasa repede de el.
Bafta>big grin

| TurcoaicaTa a răspuns:

Buna,Chestia e ca esti timida daca eram in locul lui il incercam sa gasesc ceva in comun cu el. incearca sa ai mai mult tupeu si asa o sa comunicati mai mult veti deveni amici si dupa. poate iubiti SUCEES!