| marianbobe a întrebat:

Salut, am facut sex cu iubita mea protejat, am avut prezervativ si inainte sa-mi dau drumul am scos-o si mi-am dat drumul in prezervativ, am dat prezervativul jos si m-am sters da nu m-am sters destul de bine si iubita mea s-a asezat pe penisul meu cu vaginul (nu stiu daca a intrat, daca a intrat a intrat doar putin, nu avea cum sa intre mai mult de 2-3 cm).
Nu ar trebui sa fie vreun semn de sarcina dar ultimul ciclu l-a avut de pe 6 septmebrie pana pe 13 septembrie, de atunci nu i-a mai venit ciclul (are si ciclu neregulat) si noi am facut-o pe 2 octombrie? Astazi cand am iesit a facut 2 teste de sarcina si ambele au iesit negativ dar au trecut doar 3 zile si nu sunt exacte, ma gandesc ca nu a venit ciclul pentru ca ia antibiotic (augumentin) si este foarte stresata.
Sunt sanse de a ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si eronat.

In situatia prezentata de tine, este imposibil ca fata sa ramana insarcinata!

Avand un ciclu de TIP NEREGULAT ciclul vine cand vrea el, deci NU se poate calcula sau estima urmatoarea lui data. Protejati-va la sex de fiecare data cu PREZERVATIV si nu veti avea probleme!

| marianbobe explică (pentru Violleta2022):

Inca nu i-a venit ciclul, au trecut 30 si cv de zile, chiar esti sigura ca nu e vorba de sarcina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru marianbobe):

Avand un ciclu de tip NEREGULAT nu are cum sa se ingrijoreze de venirea ciclului, fiindca ala nu se poate calcula sau estima, venind cand vrea el, odata la 40 de zile alteori la 2-3 luni.

Odata ce toate partidele sexuale au fost protejate cu prezervativ, nu exista sanse de sarcina.

Se mai poate face un test de sarcina (cu prima urina de dimineata), daca au trecut 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| marianbobe explică (pentru Violleta2022):

Poate veni in 2-3 luni?

| emy20057 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce ai fa

| Violleta2022 a răspuns (pentru marianbobe):

Da, un ciclu neregulat poate veni cand vrea el, odata la cateva saptamani sau la cateva luni, tocmai pentru ca organismul acelei femei il produce NEREGULAT>

| marianbobe explică (pentru Violleta2022):

Chiar si la o fata de 15-16 ani?

| Violleta2022 a răspuns (pentru marianbobe):

Indiferent de varsta, ca ai 13 ani, 15 ani sau 45 un ciclu de tip NEREGULAT va veni aleator (adica cand vrea el), fiindca acest tip de ciclu nu se va regla niciodata, natural.

Exsita tratamente hormonale cu chimicale luate zilnic (anticonceptionale) care iti regleaza cu pastila ciclul menstrual, dar NU sunt recomandate, fiindca au atat d emulte efecte seundare ca nu merita sa-ti distrugi sanatatea ca sa-ti reglezi un ciclu sanatos, fie el si de tip neregulat.

Ciclurile fetelor/femeilor sunt de 2 tipuri, ambele fiind normale si sanatose, chiar daca vin diferit:
- Ciclul de tip REGULAT- vine lunar la fix acelasi numar de zile, in fiecare luna.

- Ciclul de tip NEREGULAT - este la feld e sanatos si normal ca cel regulat doar ca NU vine la date fixe ci cu decalari de zile, saptamani sau chiar mai multe luni.
Cand iti vei incepe viata sexuala, tine minte ca acest tip de ciclu neregulat nu iti va permite sa folosesti metoda calenadrului sau vreo aplicatie, fiind total inutile pentru femeile cu ciclu neregulat. Unica solutie de protectie, care nu are efecte negatice si toxice este PREZERVATIVUL!

19 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca tot e iubita ta si chiar o iubesti, ia- o de nevasta, spune-i ca iti asumi sa cresteti impreuna chiar si copiii neprogramati, un barbat adevarat nu isi tine iubita in incertitudine si stres.

| BlueeRoss3 a răspuns (pentru ania):

Cel mai bun răspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Mai femeie, mai inceteaza cu sfaturile astea inutile si cretine, ca la 15-16 ani nu se insoara nimeni!

De ce nu-ti casatoresti tu copii la anisorii astia daca esti asa de ahtuata sa-i vezi pe toti insurati d ela varste atat de mici?

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Este indoctrinata rau. I-am citit intrebarile.
Parca e soacra-mea, cu ideile astea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Ma enerveaza prostia femeii asteia, ca da sfaturi la copii minori sa se insoare cu fetite de 13-15 ani, cand ea insasi are fetite mici, pe care sunt convinsa ca nu le-ar da barbatilor sa le violeze.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa e. Poza de la profil spune totul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Oricum, cred ca primul ei nascut este copil "din flori", ca-i brunet, chiar negricios la piele si par, iar ea, sotul si ceilalti copii sunt toti blonzi.

| marianbobe explică (pentru ania):

Am 16 ani.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa e. Dimineata nu am fost atent la acest detaliu.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

Are copii infiati!
Ania zice sa faci sex dupa casatorie.Dar nu se uita la varsta celor implicati.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate sa fie gravida.

| ShadowBlitzE a răspuns:

Nu