| nicoletta_3149 a întrebat:

pe 12 martie am avut ultimul ciclu menstrual, intre timp am avut contacte sexuale neprotejate dar nu a ejaculat in interior, pe data de 7 aprilie am avut o scurgere rosiatica, redusa cantitativ care m-a tinut 2 zile. Am sanii mariti, oboseala accentuata, dureri lombare, balonari si urinez mai des dar fara usturimi. Pe 26 aprilie am facut un test de sarcina care a iesit negativ, precizez ca nu l-am facut cu prima urina de dimineata l-am facut in jur de ora 16.Se poate sa fiu insarcinata si testul sa iasa negativ? sau sa fie vorba de o dereglare hormonala.Va multumesc si astept raspuns din partea voastra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie sarcina, dar sansele sunt totusi mici. Oricum, repeta testul maine din prima urina de dimineata si apoi du-te la ginecolog.
Din pacate, s-ar putea sa nu fie sarcina, ci o boala si atunci lucrurile par a fi destul de grave, Neaparat trebuie sa ajungi cat de curand la ginecolog, daca nu maine, in cel mai rau caz pana vineri.

| aleksy a răspuns:

Eu ti-as indica sa mai faci un test dar la prima urina, este un rezultat mult mai sigur(o prietena a patit tot asa si si-a facut testul seara si a iesit negativ si peste3 luni a fost la ginecolog si...surprize surprize)nu fi asa sigura ca nu a ejaculat...bafta

| isa_9377 a răspuns:

Cumpara-ti un test de sarcina fa-l dimineata la prima ora iar dupa aceea dai o fuga la ginecolog ca sa fii mult mai sigura de rezultatul testului. iti urez bafta! din proprie experienta iti spun ca de acum incolo e mai bine sa te protejezi ca sa nu ai surprize neplacute. pupici

| riper a răspuns:

Cati ani ai ?

| nicoletta_3149 explică:

Merci mult pentru raspuns mai mi-am cumparat azi un test si am sa-l fac maine dimineata sa vad ce iese