| Emylakes a întrebat:

as vrea sa stiu un lucru : Aseara am facut prima data sex cu prietena mea, ( ea insa a mai facut-o de 2 ori cu fostul ei prieten ). Nu am folosit prezervativ si vreau sa stiu daca pot sa o las gravida, a durat cam 2-3 minute poate chiar mai putin ( am introdus penisul de vreo 5 ori) este posibil sa ramana gravida? cate sanse sunt? ps eu eram virgin!

Multumesc foarte mult : cu respect Emanuel

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai ejaculat, sansele sunt intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea fata.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca nu a existat ejaculare, atunci nu prea sunt sanse ca ea sa ramana insarcinata, dar totusi pe viitor gasiti o metoda de protectie fie folositi prezervativ sau sa foloseasca ea anticonceptionale ca nu e o joaca sexul neprotejat si nu e de glumit cu asta, chiar daca nu exista un risc mare, nu e imposibil totusi; depinde de ceea ce s-a intamplat de fapt. Aveti si voi grija si daca ti-ai inceput viata sexuala, informeaza-te corespunzator si fiti amandoi responsabili si cu grija... daca va protejati puteti sa va iubiti in voie fara sa va temeti de o sarcina nedorita, ba chiar de boli cu transmitere sexuala care sunt foarte multe si des intalnite din pacate.
Cel mai bine ar fi ca ea sa isi faca un test de sarcina peste cel putin 2 saptamani, desi poate nu ai ejaculat, lichidul preejaculator poate contine spermatozizii, asa ca grija mare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are relevanţă că a mai făcut-o cu altcineva, nu avem voie să ne luăm de trecutul unei persoane.
Tu unde ai ejaculat? Înauntru sau afară?
Dacă ai ejaculat înauntru şi ea era la ovulaţie, şansele sunt foarte mari. Poate lua pilula de urgenţă în situaţia asta pentru a opri formarea unei sarcini.
Este suficient să o stropeşti şi cu lichid preejaculator (picătura fericirii şi poate rămâne însărcinată) nefiind nevoie de o penetrare completă sau că tu erai virgin în acel moment.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu conteaza daca erai virgin, de cate ori ai introdus penisul si nici cate minute a durat. Da, se poate. Du-te si cumpara-i prietenei Postinor[pastila de a doua zi] costa 60 sau 70 de lei[depinde de farmacie] cat mai aveti timp si data viitoare folositi prezervativ!

Uite: http://www.medipedia.ro/......NOR-2.aspx

Bafta si aveti mare mare grija de acum in colo!

pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Daca nu ai ejaculat este exclus total. oricum este cam mic intervalul. data viitoare foloseste prezervativ!
succes!winking

| andradat a răspuns:

Nu te nelinisti, daca nu ai lasat in ea atuncia nu e gravida. Dar trebuia sa o faceti cu prezervativ. Data viitoare folositi prezervativul!

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Nu conteaza daca erai virgin

si nici de cate ori ai facut faza cu du`te vino.desi in 2 3 minute de 5 ori e chiar ciudatstraight face.

in fine.conteaza doar daca ti-ai dat drumul

| Noir a răspuns:

100% sigur.Nu conteaza de cate ori ai introdus penisul si nu conteaza cat a durat.

| BOGDAN a răspuns:

Prezervativul e sfant... chiar daca reduce din placere straight face

| Peto a răspuns:

Sanse exista happy daca nu o luat ea ceva anticonceptionale happy sau ceva pastila dupa 72 de ore.in acest caz daca nu a luat nimic laughing sanse destul de mari happy

| Simi_6998 a răspuns:

Daca a durat 2-3 min si nu ai scos sperma nu are nimic.

| Emylakes explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! @Legiuitoarea nu am ejaculat in ea