| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Astazi este a 4 zi in care imi intarzie menstruația, ținand cont ca de obicei vine mai devreme cu 2-3 zile, iar daca intarzie, intarzie tot asa, o zi, doua. Ultimul contact neprotejat a fost pe 19 aprilie iar el a scos-o fix inainte sa termine si a spus ca e sigur ca nu si-a dat drumu in mine. Intre timp, am avut o infectie urinara si a trebuit sa iau antibiotice. Credeti ca aceasta infectie poate fi cauza intarzieri? Sau as putea fi insarcinata? sad Am 17 ani

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infectia urinara sau antibioticele, nu intarzie ciclul menstrual.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa vezi rezultatul corect si real.

| Vântulalb a răspuns:

Cred ca esti insarcinata. Nici un antibiotic nu deregleaza menstruatia. Nu si-o fi dat drumu total. Dar o picatuta, tot o fi scapat. Suficient pentru un bebe. De ce nu va protejati voi? Pentru prezervative nu trebuie sa mergi la ginecolog.

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Vântulalb):

Mai aveam un singur prezervativ pe care il folosisem inainte, si a doua oara nu am mai avut si am zis ca avem grija.

| foreverme9500 a răspuns:

De ce nu iti faci un test de sarcina sa scapi de îndoieli?