| Leo2346 a întrebat:

Bună seara! Azi dimineață am visat ca m-am dezbrăcat de chiloți, tricou și pantaloni și mă masturbam în fata unei fete și doi băieți și ei uitau la mine, nu ziceau nimic iar eu o frecam pana când așteptam sa-mi dau drumul, pana când vine momentul și îmi dau drumul în gura unui băiat dintre cei doi și aparent el chiar inghitise sperma, ceea ce m-a făcut să mă simt in al 9 lea cer. După câteva secunde de inconștiență am realizat ce am făcut și am început sa fug de el, el care de fapt fugea după mine ca să-mi mai dau o data drumul in gura lui, asta am aflat după ce i-am făcut o gramada de farse și nebunii ca în Singur Acasă și după astea ma duc la el și ii zic Hai fa-mi ce vrei, dar el îl ia pe celalalt băiat și îl arunca de pe o catapulta și după îmi zice Hai da-ți drumul și imediat m-am trezit. Nu pot sa cred ce am visat și ma mir cum de nu am fost ud la pantaloni. Eu sunt bi și înainte obișnuiam sa ma uit la porno gay și la porno hetero, dar după ce ejaculam, îmi părea rău că făceam asta și m-am jurat ca nu mai mă uit deloc la porno si de aproape 3 sapt nu mai mă uit, mai ales că am promis sa încerc sa ma las si de masturbare și mi-am adus aminte de acest vis și mi-am dat drumul in seara asta. Dacă nu visam asta, nu ma masturbam și eu ma lupt cu dependenta asta sa scap o data de ea. Ce îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Si eu ma uit la filme porno si gay si hetero, si ma masturbez, dar nu ma simt deloc vinovat.
E ceva complet normal. Ce e anormal si deloc sanatos (nici fizic si nici mental) e sa incerci sa te abtii de la asta.

| Leo2346 explică (pentru Mayhem666):

Păi m-am saturat de karma, știi? Am realizat că de fiecare data după ce ma masturbam, ori apăreau niște certuri, ori la școală nu luam notele pe care le meritam sau mai rău.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Leo2346):

Wow, parca esti eu. Si mie mi se intampla exact acelasi lucru, dar stii cum am scapat? Am incetat sa imi mai pese. Nu mai consideram masturbarea ca pe ceva rau si nu ma mai simteam vinovat dupa, si uite ca toata negativitatea a disparut.
Daca dupa ce te masturbezi te simti vinovat si zici ca urmeaza sa ti se intample ceva rau, exact asta o sa se si intample. Asa pateam si eu. Dar dupa ce am vazut lumea cu alti ochi si din alta perspectiva, si vina si negativitatea au disparut.

| Leo2346 explică (pentru Mayhem666):

Eu m-am născut într o familie de oameni cu frica de Dumnezeu, și am învățat ca Lui Dumnezeu nu ii plac lucrurile rele, și m-am documentat și masturbarea nu prea este un lucru asa bun, adică mereu am încercat sa fiu mai pasiv legat de vina și astea, am încercat să trec peste astea. Înainte de masturbare ziceam în gând "Mama sa vezi ce laba fac, o fac de 3 ori, îmi inghit sperma" si dupa ce îmi dădeam drumul, înjuram și blestemam toate filmele și toți actorii de filme. Și de asta încerc sa ma las, și zic " mai bine fac sex cu un băiat sau cu o fata decât laba", dar nu vreau sa ma gândesc ce s ar întâmpla după ejaculare, dar mă bucur ca exista o persoană care mă poate înțelege și are ceva în comun cu mine.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Leo2346):

Poate asta e si problema. Acea "frica" de care vorbesti.
Eu personal nu sunt religios sau credincios, si asta m-a ajutat sa trec peste acea vina, iar acum acea vina nici nu mai exista.

| doctorandus a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu am in casa un balaur pe care il hranesc cu jar aprins. Dovada? Ce, ma faci mincinos? Cum sa-mi pui cuvantul la indoiala? Ce-ti trebuie tie dovezi? Tu trebuie sa demonstrezi ca balaurul meu nu exista! Asa si cu existenta adictiei de sex, masturbare si porno. Ea nu exista nici in DSM-5, nici in ICD-10 si nici in ICD-11.

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~am visat ca m-am dezbrăcat de chiloți, tricou și pantaloni și mă masturbam...Ce îmi recomandați?~

culcă-te la loc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mai crești, mai ales în urechi, și apoi mai vorbim.

| mihai69 a răspuns:

Fă o labă înainte de culcare, astfel scapi de astfel de vise. Și dormi și mai bine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A... pai a fost doar un vis. Indiferent ca visai si alte lucruri sau scriai pagini intregi despre asta, tot la fel statea treaba.

Si ce iti recomandam legat de ce anume?

Răspuns utilizator avertizat
| Adolf8 a răspuns:

Posibil treci prin traume sau ai descoperit platforma de portocaliu și negru.

| Leo2346 explică (pentru Adolf8):

Mama ce răspuns corect, eu am descoperit o de mai mult de 2 ani

| Leo2346 explică:

Am pus întrebarea ce-mi recomandați în sensul că, este normal sa visez asta sau a fost doar un vis întâmplător?