| Wordofthanks123456 a întrebat:

Azi m.am certat cu prietenul meu, azi am implinit o luna dar faza este ca la intalnirea de azi ne.am certat deoarece am plecat acasa cu o ora mai devreme decat a zis el ca sa nu mai intarzii la la intalnire deoarece la celelalte intalniri am intarziat cu 15 minute problema e ca eu stau si cam departe de locul unde ne vedeam noi si din cauza asta si il deranja chestia asta imi spunea ca de data asta ple ca daca mai intarzii eu, si data trecuta mi.a spus ca la 16:30 sa fiu acolo eu nu am respectat ora si am plecat cu o ora inainte si deranjat. chestia asta si azi mi.a tot feluri de socoteli ca nu am dat importanta la ce a zis el... ca sunt uituca si chestii dinastea asta aproape la toata intalnirea suparat pe mine eu incearcam sa il conving sa nu mai fie suparat pe chestia asta dar.nu intelege... cand am ajuns acasa i.am lasat mesaj daca mai este suparat pe mine si i.am zis ca tin la el, l.am si sunat dar nu mi.a raspuns la tel mi.e mi se pare prea strict cu ora dar ce vreau este sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog frumos. Cel mai bun raspuns are funda

6 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Pff, daca deja dupa 1 luna face asa ce va fi mai tarziu te-ntreb eu pe tine? Nu ar trebui sa se supere, sunt lucruri mult mai importante intr-o relatie decat alea 15 minute. Atunci ce o sa faca? O sa dea in tine? Sau cum o sa-si controleze supararea? Eu te sfatuiesc sa incerci sa-i explici daca vezi ca tot nu intelege nu cred ca are rost sa mai chinuiti relatia dintre voi doi! happy

| irina202333 a răspuns:

Aoleu, da' cati ani are, 12? Zici ca e un copil mic si razgaiat care nu a primit jucaria dorita. E imatur si face drama. N-ai nevoie de asa ceva, astea nu sunt motive de cearta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic nu este mai suparator decat sa astepti ca prostul mai ales cand esti convins/stiind ca intarzierea nu se datoreaza unor factori obiectivi. Pe viitor evita sa mai intarzii deoarece punctualitatea este importanta in orice activitate si vei vedea ca toate discutiile vor dispare ca prin farmec. Sper ca supararea sa-i treaca si de aceasta data insa nu forta nota deoarece s-ar putea sa se intoarca "roata" chiar impotriva ta. Pa, pa.

| Lawliet14 a răspuns:

Bun, e strict, si care-i problema? In mod normal ar trebui sa fie tolerant dar nici nu stiu de cate ori ai comis-o si cat de deranjant a fost. Si daca e strict si tu nu prea ai gresit, asta sa fie singurul "defect" al lui care pana la urma nici macar nu e neaparat un defect. El te invata un lucru bun, daca nu mai sunt alte probleme intre voi nu vad de ce ar trebui sa faci ceva decat sa respecti angajamentele.

Răspuns utilizator avertizat
| DnZuuL a răspuns:

Chiar daca este greu pentru voi fetele sa fiti punctuale, as zice ca ar trebui sa faci un mic efort...Plus ca, mai ales daca locuiti ambii departe sau/si sunteti ocupati si nu prea aveti timp, ar trebui sa te gindesti la putinul timp petrecut cu el, si sa faci un efort sa ajungi la timp la intalnire.Sau cel putin sa nu intarzii atit de mult. Pune un pic de pret pe punctualitatea, macar pentru persoana iubita.