| DarkusXD a întrebat:

De 3 luni a inceput sa imi placa de o fata cand eram intr o tabara, venea la mine in camera cu alti colegi si faceam farse pe mercador.In fine, treaba e ca nu am curajul necesar incat sa o invit undeva sau sa ii spun altceva in afara de buna ce faci(in fata).Pe mess sau wapp ma simt liber ca ii pot apune ceva doar ca nici asa nu vreau sa ii spun ce simt.Ea placut un baiat mai mare, dar acum nu il mai place si din ce in ce mai mult vine pe la mine la.clasa, uneori vorbim alteori vin colegele mele si incep sa se bag in discutie aiurea doar ca sa ne intrerupa.Am nevoie de ajutor cu ea cum sa o abordez, cum sa o fac sa ma placa?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai astepta, nu te grabi, inca nu esti pregatit.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, mai mereu sa o faci sa se simta protejata de tine, nu mai permite altora sa va intrerupa cand vorbiti, mai du-te si tu la clasa ei ca sa nu trebuiasca sa vina ea la tine. Si rand pe rand, inceopi si ii oferi o floare, si rand pe rand ii vei da de inteles multe, si o sa inteleaga. Bafta!

| Maioru a răspuns:

Pai tu nu vezi ca ea te place,a venit la tine in camera in tabara, acum vine la tine in clasa sa te vada si tu ce faci? Stai si astepti totul de la ea? Treci la atac, invit-o la un suc, la plimbare in parc, la film si totul vine de la sine.Curaj si astept sa-mi spui ca ai scos-o la plimbare.

Răspuns utilizator avertizat