| Andrei258 a întrebat:

Buna seara din 31 decembrie sunt intr o relatie cu o fata cu acelasi diagnostic ca mine tetrapareza spastica si dislexie ea nu poate sta in picioare ne tinuta eu pot intrebarea este daca noi am putea avea copii sanatosi mentionez ca parintii si fratii nostri sunt sanatosi
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca asta este o intrebarea pe care trebuie sa o pui medicului tau.

| Andrei258 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

A avea un copil reprezinta o responsabilitate uriasa si chiar si multi parinti sanatosi reusesc cu greu sa-i ofere tot ceea ce are nevoie in cruda societate in care traim. Presupunand ca veti face un copil, cum va veti intretine voi si cum il veti intretine pe el? Va bazati pe parinti si frati? Ce se intampla daca ei nu vor mai fi acolo sa isi asume responsabilitatea? Sper sa nu te superi, pentru ca nu ti-am scris aceste randuri cu rautate.

| darrio2007 a răspuns:

Riscul este mare sa iasa la fel. Dar daca ar iesi sanatos cum il veti creste? In conditiile in care amandoi sunteti afectati de aceasta boala.

| Andrei258 explică (pentru darrio2007):

Sunt solutii

| RAY a răspuns (pentru Andrei258):

Nu cauza suferinta daca poti

| Andrei258 explică (pentru RAY):

Am si eu medic in familie asitent radiolog si mi-a zis ca nu se mosteneste am fost si la planificare familiacu fosta sanatoasa si nu mi a zis nimic de mostenire

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei258):

Tu stii cel mai bine ce solutii ar fi.

| Andrei258 explică (pentru darrio2007):

Da

| RAY a răspuns:

Probabilitatea e mare ca copii sa mosteneasca bolile voastre mai ales ca le aveti amandoi, cine stie asta va decide genetica voastra, adn ul si adn ul ei vor decide daca acele gene vor fi sau nu tranmise mai departe