| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara dragi utilizatori, am cunoscut un baiat de care m-am indragostit cu adevarat si mi-a zis sa ne intalnim.El le-a zis prietenilor ca ii place de mine si ca ar vrea sa fim impreuna.dar dupa ce nu ne-am mai vazut nu m-a mai bagat in seama si m-am intristat..Cum as putea sa-l recuceresc tinand cont ca il plac foarte multe fete?

Răspuns Câştigător
| Alice3939 a răspuns:

Scumpo, imi pare rau sa aud ca te-ai indragostiti de el. Nu mi-o lua in nume de rau dar daca asa usor a renuntat la tine, insemna ca iubirea la el e cam trecatore. ORicum daca vrei sa ili "recuceresti" sau sa il faci macar atent la tine... am o sugestii si ai mai multe variante:
1.Da-te bine cu prietenii lui si stai mult cu ei dar pe el nu il baga in seama
2.Imprieteneste-te cu fetele de care ii place, se va ciocnii de tine la un momentdat (ipotetic vorbind ciocnii)
3.Gaseste-ti un altul si ai grija sa te vada mereu cu el
4.Incearca sa stai cu unul dintre prietenii lui apropiati
Cam asta ar fi... Oricum sper ca te-am ajutat

| Livia99Cossy a răspuns (pentru Alice3939):

Hei :* scumpo, merci chiar m-ai ajutat mult >big grin

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vezi ca "ii plac foarte multe fete", poate ar fi bine sa-l lasi sa le placa in continuare, si tu sa-ti gasesti unul care sa te placa pe tine, sa te iubeasca si sa te respecte. Ca sa te simti UNICA, nu una din cele multe.
Numa' bine.

| neutrino a răspuns:

Chiar daca voi sunteti doi adolescenti tineri, ambii trebuie sa intelegeti ca, atunci cand unui baiat ii place de o fata, acesta se duce sa-i spuna ei, nu colegilor. Tu nu poti recuceri un baiat pe care inca nu l-ai cucerit si nici nu l-ai cunoscut suficient. Asadar, asteapta sa vezi ce-i in capsorul lui, poate-i vine mintea la cap si va incerca el sa te cucereasca.

| h3r a răspuns:

Trebuia neaparat să știe și prietenii lui?
Nu vrea nimic dacă a uitat de tine, e chiar așa greu?
N-o să-l recucerești deoarece nu l-ai cucerit niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sti ce e ciudat? ai cont din 2011, nu ai deloc activitate pe TPU iar cand ai postat o intrebare ti-a si aparut, asa de bolnava e una lume de pe TPU?

| HereToHelp123 a răspuns:

Pai,nu poti sa-l fortezi.Preferi sa stai cu el stiind ca te place cu adevarat sau ca sta cu tine din obligatie ca mna, te bagi in seama? Imi pare rau ca te-ai indragostit de el. Incearca sa vorbesti cu el, vezi cum reactioneaza. Daca e tot asa rece, inseamna ca nu mai tine chiar asa la tine si incearca sa uiti usor, usor de el. Chiar imi pare rau sad

| All3x4You a răspuns:

Buna si tie! Nu stiu daca vei mai reusii acum depinde daca el acum in prezent este indragostit de altcineva...