| Ene_Ramona_1987 a întrebat:

Bună seara,
Eu am un băiețel de 1 an și 4 luni și încă nu mi-a venit ciclul, se poate sa rămân gravida? Mulțumesc o seara buna.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Banuiesc ca intreaba mama, daca poate ramane gravida iar, dupa atata timp, si fara prezenta ciclului.
Teoretic trebuia sa revina de mult ciclul, dar daca vreti inca un bebel, trebuie mers la medic.

| darrio2007 a răspuns:

Cine să rămână?

| Adry05 a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand n-ai ciclu nu poti ramane insarcinata... Totusi parca a trecut cam mult timp si totusi sa nu-ti fi venit, la medic ai fost?

| Emazio a răspuns:

Pai e băiețel sau fetiță? Totuși cred ca e cam tânără ca sa rămână gravidă

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane gravida, daca faci sex neprotejat, indiferent cati ani are varsta copilasului, care oricum nu conteaza.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru linistea ta, fa un test de sarcina sau consulta un medic ginecolog.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la medic.

| Gofigi a răspuns:

Da

| Anca32 a răspuns:

Dacă ai avut contact sexual neprotejat nu este exclus deși pot fi și tulburări menstruale cu diferite cauze, cel mai întâlnit e stresul