| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, iau Belara din octombrie, iar inainte de asta luam Diane35. Din decembrie, am inceput sa am contacte sexuale neprotejate cu terminare in vagin. Ultimul contact sexual a fost in ianuarie, contact la care am sângerat. Acum de 2-3 zile ma dor sânii groaznic, este posibil sa fi ramas insarcinata? Nu pot merge la un control deocamdata pentru ca sunt plecata din tara. Multumesc.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pastilele AC au fost administrate conform prospectului care insoteste produsul, ZILNIC, in mod corect adica mereu la aceeasi ora, in acel caz protectia contraceptive instalata in organism este mereu la valoarea maxima, ceea ce impiedica in proportie de 100% formarea sarcinii pe toata perioada cat este folosita metoda. Protectia totala este asigurata atat in timpul administrarii celor 21(24) de pastille cat si in perioada de pauza de 7 zile dintre 2 blistere. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Anticonceptionalele iti opresc ovulatia, nu ai cum sa rmai insarcinata ontru asta sunt facute anticonceptionalele.

| Emma30555 a răspuns:

Daca nu le ai luat cum trebuie si ao temerile tale, poti sa faci un test de sarcina sa scapi de orice indoiala

| Cashews21 a răspuns:

Esti curva pe Spania?