| Salisa a întrebat:

Buna seara,

Iubitul meu, a fost intr-o relație de 4 ani. S-a despărțit de ea, pentru ca am apărut eu. S-au despărțit de 3 săptămâni. El și ea încă au poze pe Instagram, Facebook și așa mai departe.
Am discutat cu el despre asta și a spus ca sunt amintiri și ca nu are de ce sa șteargă pozele.
Întrebarea mea este, sunt eu absurda? Sau este ceva normal?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este urat ceea ce ai facut si esti de condamnat, ca ai distrus o relatie de 4 ani, fiindca ti-ai bagat coada si i-ai despartit.
Dar toate se platesc pe lumea asta si se intorc precum bumerangul, sa te loveasca, taman cand crezi ca esti fericita.
Nu te bucura prea mult de relatia asta, ca nu va rezista, pentru ca el o iubeste pe fosta si este dar o chestie de timp, pana se intoarce la ea.
Faptul ca pastreaza pozele cu fosta, este inca o dovada, ca are sentimente foarte puternice pentru "fosta".

| corbulalbrosu a răspuns:

Si in cazul in care daca am presupune ca se va desparti si de tine, in mod automat va trebui sa stearga pozele cu tine si toate amintirile traite de voi doi? Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da. De ce ar trebui să șteargă trecutul doar pentru că a dat peste tine?!? Ce ești tu, uraganul Catrina, să nu rămână nimic după ce treci tu?!?

| Emma30555 a răspuns:

Mai da i timp. Dupa trei satamani te cam grabesti. Vezi cum merge relatia si pe parcurs abia poti sa spui ca e ceva profund intre voi si in timp vor mai disparea dintre poze probabil. Incearca sa lasi geloziile caci se poate strica treaba inainte sa inceapa

| Mkeynes a răspuns:

Eu am avut o relatie cu o fata 10 luni si a fost serioasa
Nu doar vorbit si atat
Chesti "sex
Dormit la mine " etc am fost ca so luati
Ne am despartit de o luna si ceva
Dar inca am pozele cu ea
Nu o mai vreau inapoi
Dar sunt amintiri
O sa le sterg la momentul potrivit
Pana atunci de ce? cu ce ma incurca? Asa ca stai linistita

| SEMIHA a răspuns:

Părerea mea e că tipul este nesigur. Poate speră la o împăcare cu fosta lui prietenă, întocmai de asta nici nu șterge pozele cu ea. Nu contează dacă relația cu ea a fost de 4 ani, putea să fie și de 8. Odată ce s-a terminat, pui punct și mergi mai departe. Nu există să păstreze pozele de amintire, nici pe rețele de socializare, nici în telefon. Tu ești sigură că între voi este ceva serios acum? Poate el vrea doar să o uite pe ea, fiind cu tine. 3 săptămâni de la despărțire nu este mult, deci el este nesigur că s-a terminat relația și poate se împacă, de aia nu șterge nimic. Chiar îți dorești să fii în postura aia? În care el să aibă poze și amintiri pe Facebook si in telefon, atât cu iubita actuală, cât și cu fosta? Oricum nu se va întâmpla asta. Pentru că ori se va împăca cu fata aceea, ori va mai dura ceva timp până va accepta despărțirea și va șterge tot legat de ea.

| Anca32 a răspuns:

Nu nu este normal pentru ca acele poze nu mai au ce cauta acolo. Sa nu fie altul motivul și nu amintirile

| ThyDoom a răspuns:

Nu poate uita tot ce s-a întâmplat în relația trecută după doar 3 săptămâni. De aceea mai și dorește să păstreze amintiri. Plus că relația a fost destul de lungă. Adică 4 ani sunt ceva. Părerea mea este că ar trebui să-i mai acorzi timp.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Si ce daca are poze cu ea? E ca si cum ar avea poze cu un prieten de al lui.Asa este si cu fata aceea. Daca e cu tine acum si nu mai e cu ea asta nu inseamna ca trebuie sa stearga pozele sau sa nu mai vorbeasca.Pana la urma urmei daca esti asa de nesimtita iti da un sut si se intoarce la fata cealalta.Asa ca nu iti mai baga nasul unde nu iti fierbe oala(cum se mai zice).

Sincer sa fiu chiar ar fi enervant sa imi zica cineva sa sterg niste poze doar pentru ca acel cineva nu ii plac.

| Anca32 a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Da dar nu este normal sa ții poze cu fosta mai ales pe o pagina de socializare. Mie una nu mi ar conveni asta ori trăiești cu trecut ori cu prezent