| PussicatDolls a întrebat:

La finalul ciclului (deja nu mai aveam scurgeri propriu-zise de menstruatie, ci doar curatari de vagin, scurgerile acelea de la finalul zilelor), m-am culcat cu prietenul meu, protejat. Actul a durat foarte putin si fara finalizare. Acum parca simt niste dureri vagi la stomac si respectiv burta, pe absorbant nu curge nimic si îmi vine sa vars. Credeti ca este vreo problema?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La finalul MENSTRUATIEI (CICLUL menstrual REPREZINTA CU TOTUL ALTCEVA) posibilitatea de a se forma o sarcina exista doar in cazul unui CICLU menstrual foarte scurt de 23-24 de zile, iar probabilitatea de a se putea forma o sarcina depinde de existenta unor dereglari hormonale care ar facilita o OVULATIE produsa mai devreme. Din acest motiv se considera ca PROBABILITATEA de a se putea forma o sarcina in (presupun ca)a 4-a, a 5a, sau a 6-a zi a CICLULUI menstrual, (fiindca nimeni nu poate ghici cate zile tine MENSTRUATIA in cazul tau?) este de 1-3% daca nu seejaculeaza sperma in vagin si de maxim 3-5% in cazul in care sperma este ejaculata in vagin. Insa intr-un astfel de caz in care sexul este protejat prin folosirea prezervativului care este ratiunea ca sexul sa se termine FARA FINALIZARE! deoarece formarea unei sarcini teoretic este imposibila, deci se naste intrebare logica, care mai poate fi scopul unui astfel de sex?, In concluzie, probabilitatea de a se putea forma o sarcina este 0 (ZERO) daca sexul este intretinut in primele 6-7-8 zile ale ciclului menstrual si in plus ca masura de preventie, sexul este protejat prin prezevativ si acesta ramane intreg. Lipsa voastra de informare este incredibila din moment ce exista foarte multe surse de a afla mecanismul real al procreerii umane. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Trebuie sa folositi lubrifiante pentru situatia de fata. Si incearca sa mergi la un ginecolog. De obicei vaginul in timpul actului sexual se umezeste si se dilata. S-ar putea sa ai niste probleme mai vechi care acum apar, mult succes.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Acum cat timp a avut loc?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru PussicatDolls):

Daca cumvain ciuda mijlocelor contraceptive folosite ai avut ghinionul totusi sa ramai insarcinata, ar trebui sa astepti vreo 2 saptamani pana la o eventuala confirmare sau infirmare.Nu are cum sa ai simptome asa de timpuriu

| A02Sniper a răspuns:

Ar trebuii sa-ti gasesti un partener m-ai dotat care sa te satisfaca mai mult, ca din ce zici tu ai parut nemultumita rolling on the floor... Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic.

| PussicatDolls explică (pentru A02Sniper):

Ne-am oprit pentru ca nu ma simteam eu confortabil din cauza scurgerilor. Nu ma plâng cu privire la dotările lui si nu despre asta era întrebarea mea. Multumesc oricum happy