| Florin2q a întrebat:

Buna seara,
Ma confrunt cu o problema destul de mare legata de relatii. Am ajuns la 29 ani si de cand am fost tanar (15-16) am fost acel forever alone din tot grupul meu de prieteni. Acum am ajuns la 29 ani, sunt realizat din toate punctele de vedere cu exceptia lucrului mentionat mai sus. Am prieteni care nu fac nimic, care sunt rusinosi, care nu au tupeu sa se duca la fete si tot reusesc sa isi faca o relatie, deoarece ele vin la ei. Am prieteni care azi au iesit dintr-o relatie si peste 1/2 luni intra in alta. Eu nu am avut parte de asa ceva de cand ma stiu, nu am fost abordat mai niciodata de o fata si am fost de fiecare data respins cand am abordat. De ce de fiecare data ceilalti prieteni ai mei reusesc sa atraga fete doar facand cunostinta cu ele si eu nu reusesc absolut niciodata? De ce ceilalti reusesc si eu nu? Ies afara mereu, am incercat si pe tinder/ badoo, am incercat si pe Instagram si nu am reusit mai niciodata. Toate zic ca sunt amuzant ca sunt destept dar nici una nu ar incerca ceva cu mine. Nu vreau sa ma laud dar cei mentionati mai sus au job-uri mediocre, nu au mari aspiratii in viata, si tot reusesc sa atraga femei NEFACAND absolut nimic. Care este motivul de eu nu reusesc niciodata? Inaltimea(175?
Nu am fost in stare niciodata, nici cand eram adolescent nici acum cand am ajuns la aproape 30 ani. M-am saturat de singuratate, ce fac gresit? De ce altii dau follow la fete pe Instagram si primesc inapoi si eu nu? Ce fac gresit?
Efectiv am ajuns sa am ganduri de suicide. Toata viata am fost singur, toata viata m-am uitat la altii cum au, toata viata m-am ascuns dupa masti in fata prietenilor pentru a imi ascunde esecul total
Am ajuns sa cred ca sunt urat, desi multa lume imi spune ca am ochii frumosi, ca arat bine insa am ajuns sa nu mai cred lucrurile astea fiindca nu am avut parte de fete toata viata. Ce fac gresit, care este problema?
Multumesc anticipat!
O seara frumoasa!

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu asta este fericirea in viata sa ai femei, deunde sti tu ca o femeie te va face fericit? Nu stii, iar relatiile sexuale inainte de casatorie sunt un pacat pe care Dumnezeu il condamna, el vrea ca acest cadou relatiile sexuale dintre un barbat si o femeie sa aiba loc doar in cadrul casatoriei nu oricum, spui ca toata viata ai fost singur, care toata viata? Ai 29 de ani nu 70, de la cît ai fi vrut femeie de la 15 ani? Ai rabdare ca daca va fi sa fie cineva pentru tine va veni ea te va cauta ea pe tine, dar nici sa schimbi partenerele nu este solutia si nici sa mergi la prostituate daca te bate acest gînd, acelea au o gramada de boli care te vor nenorocii pe viata, asa ca lasa anturajul acesta pe care il ai ca nu te invata nimic bun, fi tu insuti nu incerca sa i copiezi pe ei, o sa vina si rindul tau sa ai pe cineva ai rabdare fa schimbari la tine ca daca tu nu faci schimbari in personalitatea ta degeaba cauti femei, alea vor barbat care sa le iubeasca sa le ajute, sa nu aiba vicii bautura tutun jocuri de noroc sau femeiile, barbatul trebuie sa fie sotul unei singure femei nu sa aiba si nevasta si amante, analizeaza ti situatia cu seriozitate si daca cauti o femeie esti dispus sa accepti pe oricine? Sau esti pretentios? Ca daca vrei femei frumoase top modele miss univers atunci o sa ajungi la 90 de ani singur, alea nu vor decît multimilionari in euroi sau dolari, iar sa ai o femeie care vrea doar banii asta nu este iubire, lumea este plina de c(rve) si de materialiste, ai nevoie de asa ceva? Aia te va parasii imediat cum va gasi pe cineva potent financiar banul este deviza lor a femeiilor nu ai bani nu te vor, ai bani ai orice femeie alaturi dar asta numai iubire nu e, ca banii se duc repede si ajungi la sapă de lemn sarac lipit si pe ea nu o intereseaza te lasa si cu copii pe cap. Viata asta este foarte grea asa ca gindeste te te ajuta cu ceva o femeie sau te incurca, daca gasesti o femeie sufletista si fara pretentii merita, dar o gasesti? Mai există asa ceva? Esti tu dispus sa accepti pe oricine ar fi interesat de tine chiar daca nu este frumoasa? Este greu sa accepti pe oricine, asa cum ele au pretentii la barbati inalti frumosi musculosi, si noi barbatii avem pretentii sa fie frumoase si de multe ori ramînem cu pretentiile ca femeiile frumoase se uita după negrii cu bani.

| Violleta2022 a răspuns:

Roaga-ti prietenii sa vorbeasca cu iubitele sau nevestele lor, sa-ti prezinte o prietena de-a lor, ca-i evidenbt ca tu nu vei reusii sa-ti gasesti una, fiindca statul online nu-ti va aduce niciodata o fata reala.
Esti intr-adevar si foarte micut de statura, la numai 1.75m deci iti limitezi accesul la fete din cauza asta.
In primul ard lasa naibii site-urile sociale, ca acolo este numai minciuna si flirt, nu relatii reale.
Ma asteptam ca pana la 29 de ani sa fii realizat asta, dar tu tot te intrebi de ce unii isi fac relatii? Ei bine, alea sunt relatii de flirt si plictiseala, nu REALE!
Imbraca-te frumos (fara trening si adidasi) si iesi afara, in lumea reala si cauta-ti femeie!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Las si eu asta aici
https://www.autovit.ro/autoturisme/anunt/bmw-seria-5-ID7HilP8.html

Cat timp te smiorcai ca altii au relatii, ca tu te sinucizi, si in loc sa intrebi fetele daca vin cu tine undeva, tu le intrebi ce parere au despre tine (ca in clasa a 2-a), doar link-ul de mai sus te mai salveaza, si nu fac misto. E si cu finantare.
Cand ai bavarez cu leduri de fabrica, se baga pitipoancele singure in seama, ca background-ul de story-uri e important pentru ele.

| dullcat a răspuns:

Mi se pare mie sau ai mai postat fix acest text si inainte? Ai incercat sa pui in aplicare ceva, orice, din sfaturile deja primite?

| dragodana a răspuns:

Salut!
Știu din proprie experiență ca singurătatea e povara grea.Dar și ca atunci când te aștepți mai puțin, apare cineva.
Nu mergi pe strada cu fluturașul de salariu/diploma in mana.
Site-urile de dating aduc numai prieteni cu beneficii.
Da, roaga-ti prietenii, poate știu ei pe cineva.
Și mai taie din pretenții.
Toată viața facem compromisuri, în orice fel de relație.Dar nu face doar tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Cavaler001 a răspuns:

Boss, in primul rand schimba-ti modul de a gandi si a privi lumea.
Sunt altii singuri si la varste mai mari.
Sunt altii insurati cu copii si neveste alcoliste sau c**ve..si la ei e mai greu sa schimbe ceva fara victime colaterale (copiii de ex.)
Nu mai dramatiza atat.
Nu ne mai spune de prieteni rusinosi cu succes la fete. Ei au acces la fete de nivelul lor care din afara par bune. Viata nu e dreapta, iar tu poti face schimbarea.
Daca tu nu ai cea mai mare incredere-n tine cum vrei sa aiba femeile?
Asa ca lasa vaicarelile si incepe sa te schimbi in bine. Trebuie doar sa vreiwinking
Iesi prin parcuri, cu bicicleta, asculta muzica vesela (reggae s-a.), uita-te la comedii si gandeste-te ca vei deveni mai sociabil. Poti incerca si un speed-dating sau chiar 2-3 pana gasesti o fata pe gustul tauwinking
Nu te lua dupa lume ca esti foarte micut la 1, 75. Sa fim seriosi. Tom Cruise are 1, 7 si n-are 3 c**ie. Sunt fete si la 1, 6 care te vad inalt si fete inalte care n-au nicio problema sa iasa cu barbati de 1, 75.
Ce faci gresit? N-ai incredere-n tine. Tu esti cel mai important pentru tine.
Apuca-te de sala, de inot, de sport, alergat prin parc daca n-ai bicicleta si vei vedea cum sportul iti ridica moralul si te face sa arati mai bine. Zambeste mai deswinking
Suicidul e pentru lași si pentru cei care nu-i iubesc pe cei apropiati!
Nu te baza nici pe Dumnezeu ca nu-ti baga el in pat vreo femeie si nu te cauta femeile. Trebuie sa crezi in primul rand in tine. Daca vrei o fata cuminte poti merge pe la biserici pentru acest gen.
Trebuie sa iesim la o bere sa-ti mai dau ponturiwinking
lucip7483@gmail.com

| KingOoO a răspuns:

Eu am fost lasat pentru unul fara servici care are doar 6 clase.
Tinand cont ca eu am si master si un servici super bun.
Femeile in general sunt pro1ste sa stii.

| dullcat a răspuns (pentru KingOoO):

Cu mentalitatea asta sigur iti gasesti pe cineva cat de curand.Este complet deplasat sa insulti jumate din populatia globului din cauza esecurilor tale pe plan amoros.But you do you.

Răspuns utilizator avertizat
| Cypru13 a răspuns:

In primul rand. femeilor le place barbatii care au incredere in ei.
Cultiva increderea in tine. mergi la sala, fa sport
invata sa te imbraci frumos.
In al doilea rand. tocmai din cauza asta.ti e frica de esec. Abordeaza in fiecare zi fete pe oriunde mergi. Intra in vorba cu ele, incearca sa te faci placut. Nu trebuie sa stai mult de vorba cu ele si cere nr de tel sau ceva de contact.
Daca incerci asta in fiecare zi, spune mi mie cate esecuri o sa ai? La infinit?
Pana la urma e ca un muschi pe care trebuie sa l antrenezi, doar ca tu nu prea vrei sa faci asta si mai degraba tu te plangi. Mult succes! Nu dispera si iesi in realitate! Nu sta in mediul online!
In realitate gasesti fete mult mai bune fata de mediul online

Răspuns utilizator avertizat