| Florin2q a întrebat:

Buna seara,
Ma confrunt cu o problema destul de mare legata de relatii. Am ajuns la 29 ani si de cand am fost tanar (15-16) am fost acel forever alone din tot grupul meu de prieteni. Acum am ajuns la 29 ani, sunt realizat din toate punctele de vedere cu exceptia lucrului mentionat mai sus. Am prieteni care nu fac nimic, care sunt rusinosi, care nu au tupeu sa se duca la fete si tot reusesc sa isi faca o relatie, deoarece ele vin la ei. Am prieteni care azi au iesit dintr-o relatie si peste 1/2 luni intra in alta. Eu nu am avut parte de asa ceva de cand ma stiu, nu am fost abordat mai niciodata de o fata si am fost de fiecare data respins cand am abordat. De ce de fiecare data ceilalti prieteni ai mei reusesc sa atraga fete doar facand cunostinta cu ele si eu nu reusesc absolut niciodata? De ce ceilalti reusesc si eu nu? Ies afara mereu, am incercat si pe tinder/ badoo, am incercat si pe Instagram si nu am reusit mai niciodata. Toate zic ca sunt amuzant ca sunt destept dar nici una nu ar incerca ceva cu mine. Nu vreau sa ma laud dar cei mentionati mai sus au job-uri mediocre, nu au mari aspiratii in viata, si tot reusesc sa atraga femei NEFACAND absolut nimic. Care este motivul de eu nu reusesc niciodata? Inaltimea(172)?
Nu am fost in stare niciodata, nici cand eram adolescent nici acum cand am ajuns la aproape 30 ani. M-am saturat de singuratate, ce fac gresit?
Am ajuns sa cred ca sunt urat, desi multa lume imi spune ca am ochii frumosi, ca arat bine insa am ajuns sa nu mai cred lucrurile astea fiindca nu am avut parte de fete toata viata. Ce fac gresit, care este problema?
Multumesc anticipat!
O seara frumoasa!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pot fi tot felul de motive mai mult sau mai putin superficiale.Eu spun ca tot prietenii tai ar trebui sa iti raspunda la intrebari, fiindca ei te cunosc infinit mai bine decat noi.

| Xox0 a răspuns:

Dupa tine, cand încep ele sa te lase?
1. O fi înălțimea. Sunt fete care resping baieti numai pe asta.
2. Poate nu creezi atracție. Poate povestești si vorbesti numai tu, ori le dai prea multă atenție, raspunzi la secunda si se plictisesc. Întreaba-ti prietenii despre cum abordează ei femeile. Spui ca ei nu fac nimic, dar ceva tot fac de au relatii. Poate "nimicul" lor e ce trebuie sa înveți de la ei si ei te stiu mai bine.

| nevermind1234 a răspuns:

E ceva din atitudinea ta... seriozitate, aer de om ocupat fără timp de "prostii", lipsă de contact vizual atunci când ești în preajma potențialelor "victime". In primul rând, ar trebui sa te întrebi și dacă fetele pe care le abordezi sunt genul de persoane cu care chiar ai vrea o relație serioasă, sau doar îți încerci norocul. Posibil sa te blocheze subconștientul tău pentru ca de fapt nu te-ai vedea împreună cu respectivele persoane, ori nubte crezi demn de cele care se află la polul opus. In orice caz, problema este in interiorul tău, nicidecum în exterior: fizic, situație materială, intelect. Mult succes să te descoperi!

| KingOoO a răspuns:

Toate comentariile de aici sunt niste prostii motivationale.

Si eu sunt singur la 26 de ani, la 180cm nu sunt gras sau urat dar efectiv iau refuz peste refuz si nu inteleg de ce pentru ca ma comport mult mai gentleman cu ele decat altii.

Eu, mai nou, cand am senzatia aia de singuratate o platesc pe una cu 150 de lei. Iesim de mana, ne pupam, ca si cum ar fi o relatie.
Dar e cost/ora adica 150lei/ora.
Implicatiile sexuale sunt 500 lei.

Alta solutie nu ai cand primesti refuz de la toate