| BoboBo22 a întrebat:

Ma numesc Bogdan si am o mica problema. Sunt impreuna cu iubita mea de aproximativ 2 ani. Am experienta sexuala destul de vasta, avand "la bord" atat threesome, cat si foursome, cat si swing, (schimb de parteneri), etc. Iubita mea, zilele acestea, mi-a propus sa facem threesome. Ceea ce eu nu imi doresc, pentru ca nu as vrea nici pe mine sa vad cum imi introduc organul genital in alta fata, de fata cu ea, dar nici pe ea nu as vrea sa o vad penetrata de alt barbat. Vreau sa am o relatie sanatoasa si morala, fara sa includa alte persoane in ea. Stiu ca pare greu de acceptat fata de multe persoane, dar cel putin asta ma satisface cel mai mult. Nu mai pot suporta chestii externe ce tin de natura sexuala. Tocmai si de-asta i-am spus ca vreau sa ne gandim bine la asta si eventual sa gasim partenerul perfect pentru o astfel de tematica. Dar acum o intrebare: Cum i-as punea spune fetei ca nu vreau sa facem threesome, si ca vreau sa imi axez ochii doar pe ea? Ma rog. Povestea e mai lunga, dar aici am expus pe scurt.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poate că ea nu a avut încă destul timp să „copilărească" așa ca tine în ale sexului, și e și ea curioasă.
Chestia de fapt nu ar fi cum să-i spui că tu nu vrei așa ceva, ci mai degrabă dacă ea se va resemna și va renunța la idee, sau aceasta va rămâne undeva în subconștient și va răzbi cândva și o să o pună în aplicare când nu te mai aștepți și cel mai probabil, nu cu tine.

| BoboBo22 explică (pentru mihai69):

Bine, deci in principiu ar trebui pe cat mai curand posibil, si pe cat mai ok posibil, sa discut cu ea pe baza acestui subiect, si macar sa fim de comun acord legat de asta. Multumesc big grin

| mihai69 a răspuns (pentru BoboBo22):

Orice relație solidă se bazează mai ales pe o foarte bună comunicare.
Așadar, vrei nu vrei - trebuie să discutați subiectul. Deschis, cu calm, cu argumente.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai spune-i cum ai zis si aici, ca tii la ea si n-ai vrea s-o vezi cu alt barbat si nici ei nu i-ar pica bine sa te vada cu alta femeie chiar daca ea asa are acum impresia. Ea n-a experimentat si e normal sa fie curioasa mai ales daca pe tine te stie ca ai trecut prin asta.

| RoCkKiD a răspuns:

Cum? Nu prea exista un cum, pur si simplu ii spui.

Pana la urma este vorba de o credinta intima a ta si problema nu poate fi rezolvata decat cu ea trecand de partea ta, nefiind de acord cu activitatea sau cu o despartire, evident in eventualitatea in care nu vrea sa fie monogama.

Nu e o discutie usoara insa o intiezi si you hope for the best.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i direct ca nu vrei sa o vezi penetrata de un alt baiat.

| sofisis a răspuns:

Probabil ca tu si ea, din punct de vedere sexual, sunteti in doua perioade diferite a vietii voastre.
Ea stie experienta ta trecuta? Posibil ca de aici sa vrea sa faca. Poate crede ca tie asa iti place viata.
Parerea mea: spune-i ca nu vrei sa aduci alte persoane in pat, pentru ca o iubesti pe ea si nu ai nevoie de o alta. Daca ea insista ca vrea un alt barbat...ii spui pur si simplu ca nu poti sa vezi asa si gata. Daca te iubeste, i se va parea foarte ok tot ce-i spui si se va simti speciala. Daca nu te iubeste, se va criza. laughing)

| ywar a răspuns:

Nu tu te-ai laudat la ea ca ai experienta sexuala de star porno? esti un star porno, tata! Te invidiez! Vreau si eu sa iau lectii de la tine.
Pe scurt, culegi ceea ce semeni.

Răspuns utilizator avertizat
| OrdanKarris a răspuns:

Problema ca ai acceptat swing. Swingurile duc la destramarea relatiilor, nu la intarirea lor. Trebuia sa te rezumi doar la threesomes si atat. Nu-ti convine sa-ti bagi ciomagul in altele? Invata sa-ti convina pentru ca daca incepi sa iubesti cu sentimente cum fac muierile, ai sa ajungi sa fi privit ca o muiere de a ta iubita, te va insela si parasi pana la urma. Vrei relatie sanatoasa si morala, atunci cauta alta care e sanatoasa si morala, alta care nu cauta alte maciuci in afara de a ta. Sau poate tu ai propus astea. Acum culegi ce ai semanat.

| BoboBo22 explică (pentru OrdanKarris):

Experientele mele sexuale le-am avut inainte de a fi impreuna cu fata cu care sunt acum impreuna. Dar multumesc oricum de sfaturi happy

| Rux04 a răspuns:

Bună, te sfătuiesc să-i spui direct că nu vrei threesome și că vrei să-ți axezi ochii doar pe ea.