| ancaelena05 a întrebat:

Normal mie ar trebui să-mi vina menstruația pe 4 si inca nu mi-au început simptomele dinaintea menstrei. Ma dor doar sânii si sunt puțin mai tari. Pentru cei care nu stiu, pe 21 a fost ziua ovulației am avut contact sexual protejat cu prezervative love plus si nu a ejaculat in mine, doar lichidul cred ca a fost. El mi-a spus ca nu s-a rupt. Poate fi o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice metoda contraceptiva a fost inventata si este folosita cu scopul de A PERMITE sa se intretina contacte sexuale ori de cate se doreste SI IN orice zi a ciclului menstrual. Prin folosirea oricarei metode contraceptive adecvate si corect folosite pot fi intretinute contacte sexuale si in zilele PERIOADEI FERTILE cat si a zilei de OVULATIE fiindca rolul protectiei folosite este cel de a NU permite sau sa faca sa devina IMPOSIBILA formarea unei sarcini nedorite. Lichidul prejaculator poate sa contina spermatozoizii insa numai in anumite cazuri, dar mai ales numai daca au fost intrunite anumite conditii obligatorii si cu totul speciale. Atat teoretic cat si practic este 99, 9% IMPOSIBIL sa sep oata forma o sarcina in cazul in care la terminarea sexului prezervativul a ramas pe penis, intreg si intact. Multa sanatate!