| Zeynepabc a întrebat:

Pe 4 trebuie să-mi vina menstruația si nu au început simptomele. Adică am avut dureri de ovare, sânii imi sunt tari si umflați, dureri de spate, balonări, dureri de cap, dar înainte nu aveam aceste "simptome". Am avut contact sexual protejat in ziua ovulației, nu cred ca prezervativul s-a rupt. Poate exista o sarcina? Pe 21 a fost ovulatia si contactul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starile descrise de tine reprezinta cele mai comune si des intalnite simptome premenstruale, chiar daca pana in prezent nu s-au manifestat (probabil atat de pregnant), sau este posibil sa nu le fi dat importanta. Este imposibil ca ruperea, gaurirea sau deteriorarea prezervativul sa treaca neobservata, astfel ca in mod sigur a ramas intreg si bine fixat pe penis la terminarea sexului si din acest motiv nu au aparut suspiciuni in acel moment. Chiar daca sexul s-a consumat/desfasurat in ziua ovulatiei, si chiar daca sperma a fost ejaculata in prezervativ, se poate aprecia fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini este complet imposibila intr-o asemenea situatie. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Maria39popescu a răspuns:

Zic sa mai aștepți, in cazul in care intr-o saptamana nu vine mergi la farmacie si i.ati un test de sarcina acela sigur te va lamuri suta la suta, nu mai bine