| marian9313 a întrebat:

Buna Seara, nu stiu ce sa fac...as vrea sa-mi caut o prietena si sa-mi placa de ea da parca nu am incredere ca i-ar placea de mine ma refer fizic sa zic asa...bine ii si o obesesie de amea ca sunt urathappysi asta imi taie din elan imediat si nu stiu ce sa facstraight faceCeva sfaturi?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!
In primul rand, nicio persoana nu este urata! Fiecare are ceva special, chiar daca frumusetea nu este atuuwinking.
In al doilea rand, trebuie sa ai incredere in tine daca vrei sa iti faci o prietena.
Cine te place, te place asa cum esti, si cu calitati, si cu defectehappy, caci nimeni nu este perfectstraight face.
Sfatul meu este sa te privesti in oglinda si sa incerci sa iti gasesti niste calitati (ochi frumosi, corp atletic etc.). Sunt sigura ca ai ceva special...
Incearca sa ai mai multa incredere in tine.
Si, niciodata sa nu uiti, sa zambesti! Fetelor le plac baietii care au incredere in sine, zambesc si sunt amuzantihappy
Bafta!kiss

| Euletitia a răspuns:

Buna! Ai incredere in tine si incearca sa te apropii de fete, dar alege fete cuminti, serioase, dornice de relatii de duarta, nu puse doar pe batjocura si distractii. Cand iti place una, comporta-te frumos cu ea, fa-i complimente, fa-oo s arada cu tine, glumeste cu ea, ofera-i flori, ciocolata, invit-o la suc, la film, la plimbare, vorbeste mult cu ea si incercati sa va cunoasteti cat mai bine, sa vedeti ce puncet comune aveti si ce asteptari aveti de la relatii, compenseaza lipsa unui fizica targator cu un cdomportament tandru si roamntic. Surprinde-o in mod placut si ea te av iubi pentru ce sti, nu pentru cum arati.

| Maya2014 a răspuns:

Stiai ca carisma si dulceata unei persoane o fac mult mai frumoasa decat este? Cum au zis si ceilalti, nimeni nu e perfect! Cu siguranta nu esti urat :-J.Fiecare avem complexe, dar trebuie sa ne apreciem pentru ceea ce suntem ca sa fim apreciati de cei din jur.Ai incredere in tine, mai ales in calitatile tale morale, nu neparat cele fizice.Degeaba esti frumos daca in loc de creier ai panze de paianjen si te crezi mare smecheras.Cu siguranta vei gasi o fata care sa te placa pentru ceea ce esti.Hai,putin curaj! Fii barbat! Daca iti place de vineva nu ezista sa o inviti in oras.happy

| RammsteinHH a răspuns:

Sa ai incredere in tine e sfatul meu.
Asa o sa ai prietena.
Gandeste si tu pozitiv.

| Anutsa17 a răspuns:

straight face Nu totii suntem perfecti, daca iti gasesti o prietena cu cine sa vorbesti, fii atent sa aveti lucruri in comun, si atunci o sa ii placa happy! bye.

| Rosusinegru a răspuns:

De accord cu Euletitiawinking