| Tiiimitimeea12 a întrebat:

Bună, TPU! Am făcut-o cu prietenul meu pentru prima data pe la începutul lunii, menționez că, c-am cu o săptămână înainte mi s-a terminat menstruația şi a fost neprotejat. Mai menționez că nu prea mi-a curs sânge şi nu a durut atât de tare. (Nu s-a terminat în mine.) Am mai făcut-o a doua oară prin 24, tot neprotejat, dar de această dată m-a durut foarte tare și a doua zi când am mers la baie făceam pişu cu sânge și tot aşa. Prin 26 ar fi trebuit să îmi vină menstruația, iar de atunci de când făceam pişu cu sânge, a început să curgă tot mai mult și eu zic că mi-a venit menstruația. Voi ce credeți? Iar dacă mi-a venit menstruația, nu cred că este posibil să fii rămas însărcinată, că el oricum nu s-a terminat în mine. Vă mulțumesc că ați citit și mulțumesc anticipat pentru răspuns! O zi bună!

2 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Eu cred ca esti putin inconstienta si te expui la o sarcina.
Faptul ca urinezi cu sange nu inseamna ca ti a venit ciclu menstrual! Urina iese prin alt orificiu, ciclu menstrual prin vagin.
Mai repede vorbim de o infectie
urinara sau o sangerare care poate aparea dupa un contact sexual in care lubrifierea nu a fost de ajuns.
Sansele tale de sarcina sunt mari, ai avut primul contact sexual neprotejat la fix o saptamana dupa terminarea cm, deci posibil in perioada fertila, totul depinde daca ai cm regulat sau nu.

Iti calculezi de la prima zi a ultimului cm aduni 28 de zile si vezi cand trebuia sa iti vina. Daca te a intarziat mai mult de 7 -10 zile, iti faci un test de sarcina.
Mai exista si varianta sa nu existe o sarcina si fiind prima dat si ca ti ai inceput viata sexuala sa te confrunti cu dereglari hormonale.
Dar nu uita ca te joci cu focul, sa ai 2 contacte sexuale neprotejate... pe viitor nu te pot duce decat la o sarcina si daca iti doresti atunci sa fie intr-un ceas bun! happy

| Someoneeene a răspuns:

Teoretic exista sanse sa fi ramas insarcinata. Dar urinarea nu ar trebui sa fie cu sange, ci sa curga din vagin ca sa fie menstruatie. Daca urinarea e cu sange, du-te de urgenta la doctor