| anonim_4396 a întrebat:

problema ma framinta deja de 7 zile. Vreau sa mentionez ca am un ciclu regulat, cel putin asa era pina cind in luna lui aprilie au aparut examenele si tot felul de stresuri. In aprilie ciclu mi-a venit pe 11, iar in mai mi-a venit tocmai pe 17, chestia este ca pe 8-9 iunie am avut contact sexual neprotejat si prietenul meu n-a terminat in mine 100 %. Doar ca dupa calculele mele ciclu trebuia sa-mi vie undeva pe 15 iunie, cu doua zile in urma, ca de obicei, insa iata astazi data de 23 si tot nu mi-a venit. Ieri am observat pe chiloteii mei niste pete maronii, am avut dureri de burta, la fel ca la ciclu si credeam ca o sa-mi vina insa uite ca m-am inselat. Am citit undeva ca aceasta e din cauza ovulatiei sau cum se mai zice si ca e un ciclu mic sau o pregatire inainte de ciclu, dar evident ca nu mai apare. Saptamina viitoare merg la ginecolog, dar as vrea din timp sa stiu cite ceva, poate nu sunt insarcinata? (( Deja nu mai stiu. S-ar putea sa ma ajute cineva? Am vrut sa fac si test, dar am citit pe net si cam la majoritatea arata rezulatatul incorect, doar ca mi-i interesant de ce au fost petele celea maronii o zi intreagaastazi este doar ceva bej. Am uitat sa zic am fost dezvirginata si ma gindeam ca aceasta poate fi cauza pentru ca se produc schimbari in organism. nu mai stiu. dati-mi vreun sfat, ceva de genu mergi la medic. stiu am mai zis saptamana viioate merg... pina atunci vreau sa inteleg si singurica ce am. Doamne doar sa nu fie o sarcina

1 răspuns:
| Metaxa24 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina.
E foarte posibil sa fi insarcinata.
In legatura cu petele, este de la faptul ca ai fost dezvirginata.
Si cine ti-a spus ca acele teste dau de cele, ai multe ori rezultatul gresit, te-a mintit!