| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca un barbat insurat flirteaza cu o femeie iar sotia lui nu stie. Acesta flirteaza cu o femeie mai tanara ca el, cei 2 isi fac aluzii sexuale, se alinta, isi vb cu tandrete DAR nu intretin relatii intime de nici un fel. Se poate afirma in acest caz ca totusi, ce 2 sunt amanti? In cazul in care doar flitreaza dar nu fac sex sau e doar o joaca nevinovata? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E o joacă, dar numai nevinovată nu i-aș spune.
Cu siguranță ar trece la „nivelul următor" dacă ar avea condiții.

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Genul asta de barbati ma lasa rece. Atat timp cat ii ascunzi partenerului tau chestii, se numeste inselat, nu amanti. Pana sa devii amanta, nu mai ai mult. Ce beneficiu iti aduce tie aceasta relatie, crezi ca o sa-si lase nevasta pentru tine? Rar! Si fara rezultate favorabile! Femeile care se presteaza la asa ceva, stiind ca barbatul are o familie, ma lasa la fel de rece happy

| RAY a răspuns:

E o tentativa de inselat atat, nu cred ca sunt amanti

| corbulalbrosu a răspuns:

Insusirea calitatii de fi amant/amanta reclama o mult mai profunda implicare, sau altfel spus existenta unei relatii reale, astfel ca un flirt "nevinovat" nu reprezinta nimic altceva decat un comportament de prietenie absolut normala. big grin

| SG1995 a răspuns:

Nu, dar nici joacă nevinovată nu se poate numi, deoarece flitul are ca scop atragerea unui posibil partener sexual.

| Necunoscut112 a răspuns:

E o chestiune de timp pana ajungeti la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt amanti dar nu sunt nici parteneri devotati. De regula flirtatul sfarseste cu relatii, si e logic sa se intample asta. Ce este, de fapt, flirtatul? Sunt doi oameni care isi dau de inteles ca, in anumite conditii, ar dori sa fie ceva mai mult intre ei. Si, in general, ocazille apar mai devreme sau mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat
| dreams0423 a răspuns:

Daca nu intretineti relatii intime nu sunteti amanti dar el oarecum isi inseala nevasta. Sper ca te-am ajutat

| anonim_4396 explică (pentru dreams0423):

Dar dace cei 2 se si saruta pe gura?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul NU este proiectat sa fie monogam! fie barbat fie femeie, OMUL are sete de CUNOASTERE, CASATORIA=MONOGAMIA inseamna limtarea speciei umane practic inchizi omul in colivie iar el isi pierde mintiile